Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
07-05-2015

Катинь – 1940.Ковель пам'ятає

 «Катинь – 1940. Ковель пам’ятає» – під таким гаслом  відбулася зустріч членів Товариства польської культури, молодших і старших учнів польської школи в Ковелі, їхніх батьків та консула Польщі в Луцьку Кшиштофа Савицького.На шкільній дошці написані місця ув’язнення польських офіцерів, підофіцерів і співробітників силових структур. Учитель спочатку розповів про ситуацію, що склалася перед Другою світовою війною, під час війни та після неї аж до наших днів, нагадав імена тих, хто своїми підписами дозволив геноцид, та прізвища виконавців тих завдань, які ніколи не були покарані. Він зазначив, що цей злочин був одним із багатьох проти польського народу, з яких складалася вся політика Радянської Росії щодо Польщі після відновлення нею незалежності в 1918 р.Він розповів також про поляків: Станіслава Свяневича, котрий бачив, як вивозили на розстріли; Юзефа Чапського – автора мемуарних книг про ГУЛАГ «Wspomnienia starobielskie» і «Na nieludzkiej ziemi»; Юзефа Мацкевича – письменника, який брав участь в ексгумації та дав інтерв’ю виданню «Goniec Codzienny» під назвою «Я бачив на власні очі», потім написав ще дві книжки «Zbrodnia katyńska w świetle dokumentów z przedmową generała Andersa» i «Кatyń»; капелана катинських родин ксьондза Стефана Недзєляка, якого вбито в січні 1989 р. і до сьогодні не знайдено винного; Валентина Бадиляка, який спалив себе на ринку в Кракові, протестуючи проти комуністичного режиму та брехні про Катинь.
Консул Кшиштоф Савицький розповів про свої особисті переживання, пов’язані з катинським злочином. Він зазначив, що зростав у родині, яка втратила найближчого члена сім’ї і змушена була жити без нього, пам’ятаючи про ці події. Розповів про свою поїздку за катинською землею, жменю якої привіз родині до Польщі. Тетяна Дворська повідомила про свою подорож до Биківні 9 квітня цього року, де за участю президентів Польщі та України відбулися заходи, присвячені пам’яті жертв Катинського злочину.

 

 

Потім учні польської школи представили поетичну постановку, присвячену всім тим, хто загинув на «нелюдській землі» та захоронений у братських могилах в Катині, П’ятихатках, Мєдному, Биківні, Куропатах та інших безіменних похованнях.

 

 

Наприкінці консул Кшиштоф Савицький подякував за запрошення, за спільне вшанування пам’яті поляків, передав школі книжки про Катинь та про створення однойменного фільму Анджея Вайди.

 

 

 

 

Волинський  Монітор

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa