Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
24-03-2015

У Ковелі задля підтримки бійців АТО організували фестиваль вареників

Цього дня на кухні загальноосвітньої школи №1 роботи хоч відбавляй, бо в закладі готуються до святкування фестивалю українського вареника. Кухар із 37-річним стажем Галина Абрамчук разом зі своїми помічницями Іриною Кузьмич та Тетяною Рубіновською до цього часу вже встигли приготувати і нагодували смачними сніданками та обідами до чотирьохсот учнів, а тепер шпортаються біля каструль, де скоро, варитимуться щойно зліплені руками школярів вареники з різними начинками.


Тісто для вареників тут замішували кухарі за власним рецептом Галини Віталіївни. Технологією приготування пісного тіста пані Галина щедро поділилася і з нами.Поки на кухні ще готують підливку для смачних національних наїдків, в їдальні школи учні разом із педагогами облаштовують в українському стилі місця для продажу став. 


У Ковелі фестиваль українського вареника народився зовсім недавно. Його ідейними натхненниками, а потім і організаторами, стали викладачі кафедри української мови і літератури міської гімназії. Щоправда, спершу, вони планували в стінах свого навчального закладу провести звичайне свято вареника, але потім за ініціативи начальника міського управління освіти Віктора Бичковського погодилися розширили його формат. Ось так і народився фестиваль українського вареника, який нині активно шириться навчальними закладами міста. Вареники з різними начинками вихованці ЗОШ №1 готували в дома теж. Ангеліна Білецька як і її ровесниці-восьмикласниці Ольга Бойчук та Ірина Личманюк дуже полюбляють їсти вареники з картоплею. А завдяки цьому фестивалю вони змогли всій школі продемонструвати свої навички у приготуванні стародавнього народного блюда.

 

 

За умовами фестивалю ціна вареника – одна гривня, а гроші виручені під час продажу наїдків, підуть на потреби бійців АТО. Ось таку благородну місію покладено в основу фестивалю української національної страви.

 

 

 У школі, де навчається близько тисячі учнів, вареники були розкуплені фактично за півгодини. Такий великий попит мала ця страва серед юних ковельчан, а також і викладачів.

 Естафету фестивалю директор загальноосвітнього закладу №1 Тетяна Донюш від імені всього педагогічно-учнівського колективу школи урочисто передала керівниці ЗОШ №10 Світлані Шворак. Світлана Іванівна, в свою чергу, запросила до навчального закладу, який вона очолює, всіх, хто хотів би знову поласувати українською національною стравою, але вже виготовленою руками вихованців ЗОШ №10.

 

 

До речі, за час проведення фестивалю до його скарбнички пожертв надійшло більше двох тисяч гривень.  

 

 

Наразі організатори цього смачного дійства подумують фестивалю надати  всеукраїнського розмаху. І тоді національна страва українців стане тим єднальним  місточком між школярами Заходу і Сходу, Півночі і Півдня.

 

 

 

 

Про -  Ковель

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa