Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
07-11-2014

Ковель : Пам’яті захісників Батьківщини

У селі Мельники Шацького району відбулося урочисте перепоховання семи невідомих солдатів Корпусу охорони прикордоння та співробітника Державної поліції.


Їх убили після того, як вони потрапили в полон до Червоної армії. Сталося це під час битви під Шацьком у вересні 1939 року. 9 жовтня відбулося також офіційне відкриття військового захоронення на цьому цвинтарі.


Поховання солдатів у Мельниках виявили спеціалісти Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва, працюючи спільно з археологами волинського відділу Української академії наук, яку представляє підприємство «Волинські старожитності». Останки жертв були ексгумовані під час цьогорічних археологічних досліджень у Волинській області. Так, як і раніше, група археологів працювала на чолі з Домінікою Семінською.Перепоховання офіцерів на кладовищі в Мельниках уперше було здійснено у 2002 році. У 2010 році Рада охорони пам’яті боротьби і мучеництва закінчила роботу над створенням місця поховання польських офіцерів і солдатів, які загинули під час Другої світової війни в Мельниках.


Тут спочивають 18 підофіцерів та офіцерів з Корпусу охорони прикордоння з групи генерала Вільгельма Рукемана. Невідому могилу, яка започаткувала створення меморіалу, присвяченого польським офіцерам, після тривалих досліджень у 2001 р. відкрив краєзнавець Анатолій Сулік. Пошукові роботи проводилися на замовлення тогочасного коменданта Надбужанського відділу прикордонної служби в Хелмі та секретаря Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва.


Церемонія пройшла за участю представників польського та українського війська, співробітників прикордонної служби та поліції. Над останками жертв прочитали екуменічну молитву, в якій узяли участь представники Римсько-католицької церкви на чолі з ординарієм Луцької дієцезії єпископом Віталієм Скомаровським, а також духовенство з місцевих православних церков.

 

На урочистості були присутні представник Канцелярії президента РП Вальдемар Стшалковський, який поклав на кладовищі вінок від імені президента Польщі, секретар Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва Анджей Кунерт – господар цієї урочистості, представники Міністерства культури з Варшави, наукових та патріотичних середовищ. Місцеву владу представили голова Шацької районної адміністрації, мери та сільські голови навколишніх міст та сіл, а також представник голови Волинської обласної державної адміністрації.

 

 

Волинський  Монітор

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa