Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
04-11-2014

Папський день у Ковелі

Товариство польської культури в Ковелі організувало зустріч своїх членів, учнів, друзів польської школи та поціновувачів польської мови.


Цим разом ми згадували нашого великого земляка Яна Павла II. На початку вислухали його автентичну промову, записану на CD-диску, з якою він виступив 2 червня 1979 року на площі Перемоги (сьогодні це площа Пілсудського):


«Закликаю я, син польської землі, а водночас я, Ян Павло II, Папа. Закликаю з усієї глибини цього Тисячоліття, закликаю перед святом Зіслання, закликаю разом із вами всіма: Нехай зійде Дух Твій! Нехай зійде Дух Твій і відновить обличчя землі. Цієї землі!».


Потім учитель коротко розповів, як проходить Папський день у Польщі. Він пригадав про збирання коштів для талановитої молоді з невеликих місцевостей, нагороди «Totus – 2014» для тих, хто дбає про людей у різних сферах життя, про благодійні акції в різних містах, про святі меси.


Учитель наголосив на тому, чому ми згадуємо Яна Павла II. Розповідав про те, як Папа допоміг нам перейти від комуністичної епохи до вільної Польщі. Саме завдяки йому в цьому році ми святкуємо 25-річчя свободи. Папа навчав нас любити людей. Він розмовляв із кожним, незважаючи на релігійну приналежність, колір шкіри, національність. Навчав, як можна досягнути у світі миру і вести діалог між різними релігіями, щоб релігійні погляди не ставали приводом для війни. Навчав нас палкої довіри до Бога і людини. Згадував про свою участь у папських паломництвах до міста Гнєзно в 1979 і до Познані в 1983 році.

 

Далі учасники зустрічі переглянули фільм про діяльність Яна Павла II під час його тривалого понтифікату. Фільм охоплював найважливіші події: від 16 жовтня 1978 року, коли Кароля Войтилу вибрали на папський престол, до моменту його смерті 2 квітня 2005 року.

 

Після перегляду фільму учні виступили з музично-поетичною програмою, декламуючи вірші, розповідаючи про найважливіші події з життя Яна Павла II, а музичний колектив «Ковель Бенд» виконав улюблену пісню Папи «Баржа», а також «Лист до Бога», «Ти лише мене веди», «Сандалії», «Доторкнись, Господи, моїх очей», а наприкінці всі заспівали пісню «Льолєк», у приспіві якої є слова: «Немає кращого від Яна Павла II».

 

Консул Дорота Дмуховська після виступу згадувала про свої зустрічі з Яном Павлом ІІ та розповіла, яким важливим для поляків був його понтифікат. Вона подякувала голові Товариства польської культури в Ковелі Вацлаву Герці за організацію свята. Останній, у свою чергу, подякував усім присутнім за зустріч.

 

 

Волинський   Монітор

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa