Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
29-10-2014

На Ковельщині презентовано «Схему планування території Ковельського району»

 З метою ефективного планування соціально-економічного розвитку району в державному підприємстві "Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва" (ДП "УкрНДПІцивільбуд», м.Київ) на стадії завершення знаходяться роботи з розробки Схеми планування території Ковельського району.28 жовтня  відбулося чергове обговорення проекту Схеми планування території Ковельського району. Проект презентувала заступник директора з наукової роботи ДП«УкрНДПІцивільбуд» Тетяна Криштоп, яка вказала на той факт, що стан забезпечення схемами планування територій нині становить лише 10% від загальної кількості регіонів України. Доповідач зупинилася на важливості даного проекту, як вагомому важелі управління на даній території, адже розроблення схеми планування території забезпечить аналіз стану використання території краю, визначить стратегічні напрями її розвитку та надасть науково обґрунтовані пропозиції щодо використання територіальних і природних ресурсів району, - повідомляють у Ковельській РДА.
Сам проект Схеми планування території Ковельського району представила головний архітектор проекту ДП «УкрНДПІцивільбуд» Ірина Войко. «Схема планування території є основною містобудівною документацією району, вона розроблена відповідно до Закону України «Про Генеральну схему планування території України», державних будівельних норм України та інших нормативно-правових актів», - сказала головний архітектор. На мультимедійному проекторі вона презентувала Схеми планування території Ковельського району, зокрема схеми: забезпечення закладами охорони здоров’я, планувальних обмежень інженерно-будівельні умови, комплексна оцінка території, інвестиційна привабливість території, система розселення на території Ковельського району, забезпечення навчальними закладами, тощо.  В обговоренні взяли участь голова районної ради Ігор Верчук, селищні, сільські голови, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та представники підприємств, установ та організацій.

 


Презентуючи проект Схеми планування території Ковельського району, як стратегічного плану розвитку його території на найближчі 20 років, Ірина Войко повідомила, що він практично готовий. В ході виступу було зазначено, що залишилося узгодити його окремі положення та деякі особливості, а також обговорити на засіданнях профільних комісій районної ради, внести на розгляд сесії районної ради та відповідним рішенням органу місцевого самоврядування затвердити.

 

 

Фахівець висловила впевненість, що ця схема не залишиться на папері, а ухвалення такого рішення відбудеться найближчим часом, і Ковельський район, житиме за новим чітко окресленим планом свого розвитку. Вона також подякувала місцевим органам влади за активне організаційне та фінансове сприяння у розробленні проекту. «Ви маєте бути зацікавлені в тому, щоб мати окреслений чіткий план розвитку території району, у визначенні етапів та конкретних заходів досягнення поставлених базових завдань.Саме з такою метою в Україні триває реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади», - акцентувала Тетяна Криштоп. Водночас наголосила, що для розроблення та коригування плану розвитку території району були залучені селищні, сільські голови, керівники організацій та установ.

 

 

Дубівського сільського голову Павла Безеку цікавило питання щодо можливості внесення коригування в дану схему після її затвердження. 

 

 

За оцінкою проектувальників, Ковельський район має свій потенціал. Серед факторів, які зумовлюють переваги перспективного розвитку району: зручне економіко-географічне розташування для транскордонного співробітництва; розвинену транспортну інфраструктура; значний історико-культурний і природний потенціал.

 

 

Свою підтримку у якомога швидшому затвердженні Схеми планування території району висловив і начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Анатолій Зінчук. «Цей програмний документ стане основою для економічного та соціального розвитку району, залучення додаткових інвестицій», - сказав він.

 

 

Депутат районної ради Микола Гайдучик поцікавився, чи погоджена дана схема з Ковельською міською радою та питанням фінансування робіт з виготовлення схеми. Водночас, депутата районної ради  Бориса Андріюка турбували питання про розміщення на Схемі планування території Ковельського району місцезнаходження кладовища на території Мощенської сільської ради, а також вартості проведення експертизи.

 

 

Начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Анатолій Зінчук повідомив, що кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт на розробку схеми планування території Ковельського району складає близько 300 тис. грн. Кошти були виділені з районного бюджету. За кошти обласного бюджету в сумі 168, 543 тис.грн була виготовлена цифрова векторна карта Ковельського району. 

Робота над проектом тривала 3 роки. На сьогодні залишилося провести містобудівну раду та  державну експертизу проекту схеми у Мінрегіоні України.

 

 

Робота над проектом тривала 3 роки. На сьогодні залишилося провести містобудівну раду та  державну експертизу проекту схеми у Мінрегіоні України.

 

 

 

 

Про  - Ковель 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa