Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
17-10-2014

У Ковельському районі проживають 5-ро ветеранів УПА

  Серед пам'яток історії місцевого значення у Ковельському районі чільне місце посідають символічні могили, де місцеві громади увіковічнили пам'ять про загиблих односельчан — борців за волю і незалежність України в роки другої світової війни. Декілька таких меморіалів пам'яті є на території Скулинської сільської ради. Саме в урочищі “Бараки”, де встановлено символічний хрест пам'яті, відбулися районні урочистості з нагоди 72-ої річниці створення УПА, - повідомляє "Телевізійний центр Ковель".Ідея побудови незалежної української держави покликала до лав повстанців сотні жителів Ковельського району. Чотирнадцятирічну Ганну Зелену з села Скулин на боротьбу за вільну Україну благословив особисто Клим Савур - організатор і перший командир УПА на Волині. Колишня зв'язкова повстанців пригадує розмову в помешканні сотника Дяченка.


  “Я приходжу, а там невістка цього Дяченка - Мокреня каже:”Ганю, тебе треба підготувати, бо приїхав великий начальник... Я заходжу в хату, а там сидять Хмара, Дяченко ... і сам Клим Савур. Поговорили, а він каже: “То дійсно така, як нам треба”. Принесли прапор синьо-жовтий з тризубом. І я встала, поцілувала тризуба і присягнула, що буду вірно служити Україні”, - розповідає колишня зв'язкова УПА Ганна Зелена.


На території Ковельського району донині проживають 5-ро ветеранів повстанського руху. Усі вони отримують щомісячну грошову допомогу з районного бюджету. З нагоди 72-ї річниці створення УПА ветерани національно-визвольних змагань отримали відзнаки районної влади. Саме спогади цих людей і є найціннішим матеріалом, який допомагає сьогодні по крупинках відтворювати історію боротьби УПА на території району.


 “Саме в Скулинських лісах на Ковельщині зародилася УПА. Саме в Скулинських лісах були основні сили УПА військової округи турів, в омі числі і штаб. Багато наших земляків, жителів Ковельського району були командирами різних підрозділів УПА. Це і Олекса Шум, Олексій Громадюк, і Тихін Зінчук, брати Дятли зі Скулина і багато багато інших. Це сотні молодих хлопців і дівчат, які боролися за незалежну Україну під час другої світової війни”, - зазначає голова Ковельської РДА Юрій Поліщук.

 

 

Меморіал пам'яті воїнів УПА в урочищі “Бараки” поблизу Скулина з'явився завдяки ініціативі громадських активістів.

 

“Ми їздили в Старий Загорів, де були бої, їздили у Вовчак, але весь час всі знали, що в Скулині теж дуже важливе місце для вшанування. І я поїхав в Скулин, знайшов такого собі Олексу Довгого. І ми разом з ним приїхали на це місце. Далі з Ганною Йонівною здружилися. І спільними зусиллями зробили корисну справу”, - розповідає громадський активіст Володимир Кравчук.

 

 Подвиг воїнів УПА і донині по-належному не пошанований державою — зазначалося на урочистостях.

 

 “Сьогодні перед нами сидять сивочолі ветерани, які пам'ятають про ті події. І ми, молодше покоління, відчуваємо свій борг перед ними. Борг у тому, що ми до цього дня не визнали їх на державному рівні учасниками бойових дій. Сьогодні давно забули про розбіжності між ветеранами, які воювали по різні боки барикад, в Іспанії, в Німеччині і навіть в Росії поставили пам'ятник Власову. Одним нам не дають можливість поєднатися, примиритися”, - говорить голова Ковельської районної ради Ігор Верчук.

 

Славні традиції повстанців сьогодні наслідують воїни, які відстоюють територіальну цілісність держави на сході Україні. На честь героїв УПА лунали повстанські пісні, звучала патріотична поезія. Настоятель Свято-Троїцького храму УПЦ КП села Уховецьк Микола Качмар відслужив панахиду за полеглими в боротьбі за волю України.

 

 

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa