Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
02-10-2014

Ковель : Польсько - Український вересень

На  кладовищі у Володимирі-Волинському відбулось урочисте поховання з військовими почестями 1494 жертв радянських злочинів.

Символічне поховання кількох десятків трун із рештками жінок, дітей і польських військових відбулось у супроводі почесної польсько-української військової варти. У спільній екуменічній молитві взяли участь представники польської та української влади, громадських організацій, мешканці Володимира-Волинського. На кладовищі після цьогорічного захоронення буде спочивати близько 2700 жертв розстрілів.


У червні 1941 року, після нападу свого колишнього німецького союзника, радянські служби НКВС вчинили масові вбивства в’язнів – військових та цивільних. Жертви були громадянами Другої Речі Посполитої, переважно поляки та українці, яких заарештували та ув’язнили після того, як у вересні 1939 року Радянський Союз та фашистська Німеччина напали на Польщу. Для багатьох європейських країн розпочалась довга доба «московського червоного апокаліпсису», наслідки якого ми відчуваємо і сьогодні.


Труни з Володимира-Волинського набувають сьогодні особливо символічного значення, ніби застерігаючи нас від російського імперіалізму, котрий знову набирає сили і знову загрожує мирному існуванню «умиротвореної» Європи, для якої 75-та річниця радянської агресії на Польщу здається вже далекою історичною ретроспективою.


17 вересня 1939 року, коли польська армія була знекровлена в боротьбі з німцями, частини Червоної Армії увійшли на нашу територію. СРСР завдав Польщі удару в спину відповідно до таємного пакту Молотова-Ріббентропа. Радянський напад повністю зламав оборону Польщі. Півтора мільйона поляків були піддані масовій депортації до Сибіру та Казахстану. Росіяни захопили в полон майже 250 тисяч польських солдатів. Приблизно 15 тисяч офіцерів були відправлені в табори в Козєльську, Осташкові і Старобільську. Відповідно до підписаного у березні 1940 року указу Сталіна, вони були жорстоко вбиті НКВС, а їхні тіла поховані в братських могилах у Катині, Mєдному та Харкові. Радянська агресія призвела до злочину в Катині та репресій поляків, котрих масово вивозили до сибірських таборів.Сьогодні, в 75-у річницю радянського вторгнення в Польщу, в багатьох місцях країни відбуваються заходи, що мають на меті зберегти пам’ять про тих, хто не зміг пережити цього «червоного апокаліпсису».

 

 

Президент Польщі Броніслав Коморовський у Варшавській цитаделі, одному з найважливіших місць польського мучеництва, відкрив першу частину Катинського музею і надгробну плиту з іменами тих, хто загинув на Сході. Під час відкриття він сказав: «Немає такого злочину, немає такого злодіяння, які би пішли в небуття. Будь-яка агресія, будь-яка жорстокість, будь-який злочин в ім’я своїх корисливих інтересів, завжди, рано чи пізно, будуть виявлені, будуть відкриті та використані проти тих, хто є автором цього злочину».

 

 

Волинський  Монітор

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa