Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
19-06-2014

Ковель потерпає від бур’янів

Ще донедавна мальовничі береги річки Турія нині вкриті густими заростями чагарників і бур’янів, до яких страшно наближатися. Зокрема, це добре помітно на протилежному від міського пляжу березі водойми. Тут, окрім інших рослин, здійнялися до неба багатометрові товстелезні стебла бур’яну, який за всіма енциклопедичними ознаками, дуже схожий на  борщівник Сосновського. Він є вкрай небезпечним для здоров’я людини.


Нагадаємо, що борщівник Сосновського належить до трав’янистих рослин родини зонтичних. Стебло високе (перевищує три метри), порожнисте, листя велике як у лопуха, пористо-розсічене. Процес цвітіння припадає на липень-серпень. Квітки рожеві або зеленкувато-жовті, зібрані в зонтики. Рослина дещо схожа на домашній кріп у збільшеному вигляді.


До і під час цвітіння борщівник має високий вміст фурокумаринів. Якщо людина випадково забрела в зарості борщівника, де торкнулась його стебла, зірвала квітку чи під час єднання з природою вирішила скористатись листком замість туалетного паперу (і таке трапляється) борщівник «віддячить» за таке поводження сповна. Одначе, свої бійцівські якості продемонструє доволі утаємничено.


Сік, що потрапив на шкіру людини, дасть про себе знати не відразу, а лише через деякий час. Наявні в рослині фотохімічні сполуки різко підвищують чутливість людського організму до сонячного проміння. Звідси – глибокі опіки. Спершу шкіра червоніє, починається свербіж, потім виникає гострий біль, набряк, з’являються пухирі… Піднімається температура, людину морозить, нудить. Уражена шкіра дуже важко гоїться. Отож, борщівник відчутно шкодить здоров’ю людини. Особливо чутливими до опіків борщівника є діти.

 

Зважаючи на те, що ця рослина не має природних ворогів і шкідників, вона напрочуд швидко поширюється, підминаючи під себе вільні території. До таких, на жаль, вже відносить й берег річки Турія. Зараз він рясно цвіте і, якщо з ним не боротися, то зовсім скоро його насіння вітер розвіє на велику відстань. А неподалік від цього місця знаходиться дитячий пляж та приватні житлові будинки.

 

І це тоді, коли в місті є низка відповідних служби, які покликані піклуватися про безпечне довкілля ковельчан та  естетичний вигляд міста залізничників. Адже на всіляких засіданнях, нарадах все частіше звучать слова про європейський вибір, наш незмінний шлях до Європи, але на ділі ніхто не поспішає змінювати наше життя за вимірами прогресивних сусідніх країн.

 

Про  -  Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa