Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-03-2014

Ковель : Волинське Полісся у вогні та смітті

Рання й посушлива весна зумовила чисельні пожежі. Ледь посипався пилок з ліщини і замерехтіли по узліссях чудові метелики – цетринниці й кропивниці, а луки, поля та переліски окуталися сивим димом. Часто стіна вогню вривається і в ліси. Вигоряє все: минулорічна суха трава, старі повалені дерева, молодий самосів дерев. Вже багато років більшість наших полів не обробляється і на них накопичується багато горючого матеріалу.ХТО ПІДПАЛЮЄ СІЛЬСЬКІ УГІДДЯ?Поля, звичайно, загоряються не самі. Їх підпалюють, щоб звільнити від сухої трави та чагарників. Чомусь вважається, що вогонь поліпшить якість сіножатей.


Особливо вразливі до вогню осушені землі. Величезні кошти колись були затрачені на осушення, а зараз такі землі димляться, заростають чагарниками і в цілому перетворюються в неугіддя. Подекуди сільські ради здають такі малоцінні сіножаті в оренду по 100 гривень за один гектар. Як по грошах – то не «густо», бо на осушення були витрачені колосальні кошти.

 

За словами інженера охорони і захисту лісу Ковельського спеціалізованого лісогосподарського акціонерного товариства «Тур» Василя Козака, щороку горять величезні площі на осушеному болоті на території Скулинської сільської ради Ковельського району. У середу, 12 березня, в обідні години, як повідомили хуторяни, по болоті «гасав» на мотоциклі якийсь чоловік, дуже подібний до сільського голови, і підпалював так звані «клітки» осушених земель, щоб ті очищалися під посуші.


А після цього «стіна» неконтрольованого вогню неслася в усі сторони, наближаючись до лісів. «Ми переконані, що в селах відомо, хто підпалює угіддя. І при бажанні це можна було б з’ясувати», – говорить Василь Козак.

 
12 березня між Луцьком і Ковелем, вздовж автотраси, луки й переліски палахкотіли у 8-ми місцях. Давно вже почорніли від пожеж смуги відводу залізничних колій.Тут ні вогнеборців, ані влади! А 13 березня ввечері «стіна» вогню в багатьох місцях наближалася до Ковеля. І того ж вечора потужні вогняні вали котилися по угіддях Тойкутської та Козлиничівської сільських рад Ковельського району, Стобихівської та Карпилівської сільських рад Камінь-Каширського району та багатьох інших. Горить Волинь і нікому до цього немає справи!

 

ДОСІ ГРОШІ «ВІДМИВАЮТЬ» НА ОСУШЕННІ ЧИНОВНИКИ З ЛУЦЬКА


«Основні резервати пожеж – осушені землі. А скільки в них було «кинуто» державних грошей. Деякі «світлі голови» з Луцька й надалі продовжують «сушити», бо тут легко «відмивати» кошти», – заявляє Василь Козак.

Біда обступила волинські ліси з усіх боків. Тисячі кубометрів облягають лісові масиви.  За приблизними підрахунками, лише у Ковельському районі в неналежних місцях знаходиться близько 4 тисяч кубометрів побутових відходів. Через кілька днів пересохлі відходи теж почнуть горіти, а від них – ліси.

 

ВОЛИНСЬКІ ПРОКУРОРИ ЗРОБИЛИ ЛІСИ НІЧИЙНИМИ


Осмалені, засмічені, понівечені ліси в багатьох місцях виглядають не дуже привабливо. Після зими то тут, то там бовваніють високі пні. Лісові справи ускладнюються ще й втручанням прокурорів. Ці люди у погонах все знають й всіх повчають: і як хліб пекти, і як ліси вирощувати, і як пологи приймати. Перефразовуючи слова відомої пісеньки, можна заспівати: «Все знають прокурори, все можуть прокурори…»

Проїжджаємо по землекористуваннях сільських рад і нам пояснюють: десятки перелісків ще донедавна перебували під охороною Ковельського спеціалізованого лісогосподарського акціонерного товариства «Тур», хоча належали сільським радам. У справу втрутилися прокурори й вирішили передати переліски державному підприємству «Ковельське лісове господарство». Суди задовольнили позов прокурорів. Останні пишаються, бо виграли «порожню» справу.

Минуло багато місяців, а державний лісгосп так і не прийняв тих перелісків – понад 5 тисяч гектарів! Зараз ці переліски горять та винищуються. За останніх півроку площа нічийних лісів тільки у Ковельському районі зросла вдвічі! На що тільки не здатні прокурори! Великі біди очікують молоді ліси, через що їх так мало доживає до віку стиглості. А кому, як не нам, усім гуртом, зберегти нашого зеленого друга – волинський ліс.

 

Волинські новини

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa