Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
06-08-2013

У Ковелі триває виставка гобеленів

З ініціативи міської влади культурно-просвітницький центр знову знайомить ковельчан із творчістю родини Микит з Володимира-Волинського. Виставку гобеленів Галина Яківна та Андрій Васильович уже привозили до Ковеля. Цьогоріч вони оновили свою експозицію, збагатили живописом та батиком, у виконанні пані Галини, і приурочили своєму золотому весіллю, - повідомляють у Ковельському міськвиконкомі.

На урочисте відкриття вернісажу зібралось чимало ковельчан, земляків із Володимира-Волинського, учасників літературно-мистецького свята «Лісова пісня», яке в ці дні проходило на Ковельщині.

Заступник міського голови Ігор Прокопів привітав родину Микит в місті залізничників. Подякував за те, що вони радо відгукнулися на пропозицію влади щодо організації своєї другої виставки у Ковелі, яка стала гарним доповненням до низки літературних заходів, що відбуваються в ці дні у Лесиному краї. Ігор Ярославович вручив Галині Яківні та Андрію Васильовичу Подяку міського голови. В ній зокрема йдеться: «За вагомий внесок у культурно-мистецьку скарбницю міста, творчі досягнення, художню майстерність та популяризацію декоративно-прикладного мистецтва».

Багато теплих слів звучало на адресу митців від представників Волинської обласної та Ковельської міської організацій «Союзу Українок», земляків із Володимира-Волинського - Тетяни Пасієвич та Інни Совальської. Вони підготували для тандему Микит музичні поздоровлення.

Із захопленням про творчість сімейного дуету говорила поетеса Ніна Горик. Ніна Петрівна зауважила, що вперше за всі роки зустріч учасників літературно-мистецького свята «Лісова пісня» проходить у такому чудовому обрамленні. Виставка додає особливого колориту і неповторності спілкуванню творчих людей, створює піднесений настрій та святкову атмосферу.

П’ятдесят років живуть у парі Галина та Андрій Микити. Більше сорока вони займається виготовленням гобеленів. Галина Яківна працює над композицією, малюнком, разом роблять шаблон, підбирають нитки. А тоді Андрій Васильович сідає за вертикальний станок, який за його кресленнями виготовили місцеві умільці, і тче.
Їхні роботи виставлялись у Києві, Луцьку, Колодяжному та рідному Володимирі-Волинському. Головні теми - родина. Волинь. Україна.

За словами пані Галини, натхнення вони черпають із віршів українських поетів. Особливе місце в їх творчості займає поезія Леся Українки. На цей раз вони створили триптих, присвячений поетесі. Якщо уважно придивитись до роботи, то можна зрозуміти, що вона є своєрідним літописом Лесиного життя. Галина Яківна зауважила, що цей твір вони продумали до дрібниць, кожен штрих є символічним. На переконання жінки, ця робота має залишитись саме на Ковельщині, де жила і творила велика Леся. До речі, один із гобеленів із зображенням Лесі Українки Микити вже подарували музею-садибі поетеси в Колодяжному.

Виставку робіт подружжя Микит у Ковелі можна буде оглянути впродовж місяця.

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa