Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
26-07-2013

У Ковелі спалахнув бунт

На Волині розгорівся скандал довкола будівництва у Ковелі сміттєпереробного заводу через страх людей за безпечне довкілля.

 

Мешканці переконані, що можливе виробництво – екологічно шкідливе. Тим часом у міськраді переконують, що насправді ця інвестиція нагально потрібна. Про це повідомляє кореспондент IA ZIK у Ковелі.

 

Ковельська міськрада 25 липня розглядала питання про будівництво сміттєпереробного заводу. Ця ситуація викликала збурення у громаді – на акцію протесту проти будівництва під стіни мерії вийшли близько 60 чоловік. Таким чином люди висловили обурення тим, що на одній з минулих сесій міськради депутати дозволили ТзОВ «Інвестиційна компанія «Марконі» скласти проект землеустрою. Фірма збирається побудувати завод з переробки відходів у місті.
 
Депутат міськради Сергій Кошарук у запиті запропонував вислухати в сесійній залі невдоволених людей. Він також озвучив резолюцію громадських зборів. У ній йшлося про те, що в проекті будівництва сміттєпереробного заводу є ряд порушень. Буцімто, даючи ділянку під об’єкт, Ковельська міськрада виділила землю не тільки свою, а ще й сусідніх сільрад. У резолюції люди висловлюють занепокоєння, що нове виробництво буде екологічно небезпечним і завдаватиме шкоди здоров’ю громадян.
 
«Без урахування думки громадськості Ковеля, без виконання екологічних експертиз, порушуючи реальний план забудови міста Ковеля, депутати Ковельської міськради на чолі з мером Олегом Кіндером 27 червня затвердили план забудови сміттєпереробного заводу для ТзОВ «Інвестиційна компанія «Марконі», – Сергій Кошарук зачитав текст резолюції. Після цього в сесійній залі виникла суперечка.
 
Поки депутати дискутували, до сесійної зали прорвалися десятки городян, які весь цей час мітингували під стінами міськради. Деякі з них влаштувалися на вільних місцях, а решта розгрнула плакати з гаслами «Ковель – чисте місто» та «Ні – сміттєзаводу». Дехто з новоприбулих почав кричати міському голові, що вони не хочуть сміттєзаводу в місті.
 
Зрештою, Олег Кіндер оголосив перерву в роботі сесії.
 
Поки тривала перерва, в сесійній залі не припинялись суперечки між громадянами та депутатами. Люди вкотре заявили власним обранцям, що не хочуть, аби Ковель «перетворився на смітник». А саме це, на їхню думку, станеться після побудови сміттєзаводу.
 
Після перерви Кіндер запропонував створити робочу групу для вивчення резолюції громадських зборів. До групи мають увійти по 5 депутатів та представників громадськості.
 
А після сесії мер Ковеля заявив, що громадська резолюція є малоправдивою. «Якщо уважно прочитати оце «резюме», то 90% у ньому – чиста спекуляція», – сказав він.
 
Кіндер переконаний, що такий завод потрібен Ковелю, адже це – інвестиції в місто. Він також наголосив на тому, що відмова від будівництва заводу поглибить проблему зі сміттям у місті.
 
Джерело: ЗІК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa