Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
24-07-2013

У Ковелі експонується виставка ікон “Мандруючі святі”

“Мандруючі святі”. Таку назву має виставка ікон, яка експонується в ці дні в одному із залів Ковельського історичного музею. На виставці представлені 42 ікони, написані українськими та польськими художниками на міжнародних пленерах іконопису, що відбулись на Волині. До того, як дістатися Ковеля, виставка мандрувала багатьма містами України та Польщі, - інформує "Телевізійний центр Ковель".

Відкриття виставки “Мандруючі святі” стало подією в культурно-мистецькому житті Ковеля. Серед почесних гостей — голова облдержадміністрації Борис Клімчук та Генеральний консул РП в Луцьку Беата Бживчи. Міжнародні пленери іконопису на Волині, учасники яких і створили представлені на виставці роботи, відбуваються за підтримки польського консульства. До цієї справи долучився і Борис Клімчук: благодійний фонд “Рідна Волинь” допоможе фінансувати такі мистецькі форуми в подальшому. В ці дні в селі Замлиння Любомльського району проходить вже третій міжнародний пленер іконопису.

“Наша справа — організовувати, а справа цих молодих талантів — творити і радувати нас своїм мистецтвом. Такі хвилини дуже потрібні всім нам у житті...”, - говорить голова облдержадміністрації Борис Клімчук.

Представлена у Ковелі експозиція вже пройшла перевірку часом. Позитивні відгуки про неї залишились у жителів багатьох міст України та Польщі, де виставку презентували раніше.

“Ковель є черговим містом, де гостює ця виставка. Це роботи художників з першого та другого пленерів. Зараз у Замлинні відбувається третій міжнародний форум іконопису, і роботи його учасників в майбутньому також мандруватимуть містами України та Польщі, милуючи око відвідувачів. І, сподіваюсь, радуватимуть їхні душі.”, - каже генеральний консул РП в Луцьку Беата Бживчи.

Робота ковельського майстра вітражу Віктора Бурчака “Богородиця Ченстоховська” посідає достойне місце в представленій експозиції. Серед авторів ікон також лучани Богдан Новицький, Вікторія Штик, Сергій Радкевич та інші художники.

“Тут беруть участь українські та польські художники. Ми намагаємось залучати до пленерів волинських митців, бо це цікавий і корисний досвід для творчого розвитку художника”, - розповідає голова обласної організації національної Спілки художників України Володимир Марчук.

Одного з натхненників форуму іконописців — завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв, професора Романа Василика найбільше тішить, що такі пленери взаємозбагачують художників з різних країн.

“Ми проводимо спільні конференції на теми “Ікона в східному обряді”, “Значення ікони в світовому контексті”... Тобто ми говоримо про ікону серйозно, намагаємось проникати вглибину проблематики”, - каже професор Львівської національної академії мистецтв, народний художник України Роман Василик.

Уже в перший день виставку “Мандруючі святі” відвідали десятки ковельчан та гостей міста. Така нагода буде актуальною ще впродовж місяця: саме стільки часу пересувна експозиція ікон перебуватиме в Ковелі.
 

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa