Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
21-07-2013

У Ковелі - "Мандруючі святі"

У Ковельському культурно-просвітницькому центрі відбулося відкриття виставки ікон "Мандруючі святі", створених українськими та польськими художниками на міжнародних пленерах іконопису на Волині, повідомляють у Ковельському міськвиконкомі.

З цієї нагоди зібралося чимало ковельчан. Серед почесних гостей -голова Волинської обласної адміністрації Борис Клімчук, Ковельський міський голова Олег Кіндер, Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи, голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова Волинської організації національної Спілки художників України Володимир Марчук, духовенство, а також художники – автори ікон.

Варто зазначити, що у 2011 та 2012 році іконописні пленери проходили в мальовничому селі Замлинні (Любомильський район) під керівництвом професора Романа Василика, завідувача кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Художники два тижні спільно творили, поглиблювали свої знання з іконопису, спілкувалися. У результаті їхньої роботи з’явилися нові цікаві ікони, які після пленеру мандрують містами України та Польщі. Попередні вернісажі відбулися в Луцьку, Львові, Володимирі-Волинському, Дубно, а зараз творами можуть милуватися в Ковелі.

У ці дні в Замлинні проходить третій пленер, який об’єднав ще більше митців з різних країн і різних конфесій.

Цю справу вирішив підтримати і голова Волинської обласної адміністрації Борис Клімчук. Під час відкриття виставки у Ковелі він пообіцяв, що благодійний фонд «Рідна Волинь» допоможе у фінансуванні заходу. А ще Борис Петрович зізнався, що має невелику колекцію ікон, яку планує передати одному з музеїв Волині.

Художні пленери з іконопису проходять на Волині при підтримці Консульства Республіки Польща в Луцьку. Генеральний Консул пані Беата Бживчи подякувала керівникам обласної, міської влади за розуміння та допомогу в організації виставки, митцям за чудові твори мистецтва, голові Волинської організації національної Спілки художників України Володимиру Марчуку, за те, що він допомагає презентувати роботи в різних містах України.

У Ковелі представлено 42 ікони. Приємно, що серед них, є твори нашого земляка, ковельчанина Віктора Бурчака та митців з Луцька - Богдана Новицького, Вікторії Штик, Сергія Радкевича. Чимало ікон написано польськими художниками.

За словами міського голови Олега Кіндера, такі спільні мистецькі заходи зміцнюють дружбу між Україною та Польщею, допомагають поглибити знання історії наших народів. Олег Олексійович зауважив, що у Ковелі давно чекали на цю виставку і приємно, що тепер городяни можуть ближче познайомитись з колекцією ікон, створених сучасними майстрами.

Роман Василик, який разом із учасниками цьогорічного пленеру приїхав до Ковеля, із захопленням говорив про волинську гостинність, про те, що керівнику області надзвичайно пощастило із людьми, які вміють працювати професійно, брати на себе відповідальність, об’єднувати навколо себе талановитих митців.
Під супровід музики присутні оглянули експозицію, поспілкувались з авторами робіт. Впродовж місяця «Мандруючі святі» залишатимуться у Ковелі.

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa