Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
04-07-2013

На Ковельщині загинуло 1023 гектари озимих культур

Аграрії Ковельського району завершили посівну компанію під урожай 2013 року. Посіяно 39,9 тис. гектарів сільськогосподарських культур,що на 3,1% менше минулорічного. Через складні погодні умови весною зменшили посіви як сільгосппідприємства, так і господарства населення. 1023 гектари озимих культур повністю загинули до закінчення сівби ярих культур, з них були пересіяні лише 12%, решта через неможливість обробітку залишилась непересіяними, повідомиляють у головному управлінні статистики у Волинській області.

Під зерновими культурами зайнято 17,4 тис. гектарів, або 43,6% загальної посівної площі. Проти 2012 року посіви зернових в цілому по району зменшились на 5,6%: в сільгосппідприємствах – на 10%, в господарствах населення - на 0,4%. Слід відмітити, що в останні роки серед ярих зернових значно зросли посіви кукурудзи на зерно. Так, в 2013році її посіяно майже 2 тис.га, що в 1,9 разу більше, ніж в 2012 році.

Площі посіву технічних культур, картоплі та овочів, кормових культур становлять відповідно 5,8тис., 5,7 тис.,11 тис. гектарів, і їх питома вага в загальній посівній площі складає 14,6%, 14,3% і 27,5%.

Збільшення посівів технічних культур до попереднього року на 20,2% відбулось в основному за рахунок сільгосппідприємств, тоді як в господарствах населення дещо зменшились їх посіви. Значно зросли в сільгосппідприємствах посіви ріпаку озимого (в 2,5 разу), сої – на 14,4%.

На протязі останніх років відбувається характерне зменшення посівів цукрових буряків (фабричних) по всіх категоріях господарств. Так, якщо в 2010 році посіви в цілому по району склали 395 га, в 2011 -330 га, в 2012 -253 га, то під урожай 2013 року посіяно лише 191гектар цукристих, що на 24,5% менше рівня попереднього року. Зменшення відбулось як за рахунок сільгосппідприємств, де посіви зменшились на 28,5%, так і господарств населення ( на 9,4%).

Дещо зросла площа посадки картоплі по всіх категоріях господарств , а посіви овочів залишились на рівні минулого року. Як і в попередні роки, питома вага сільгосппідприємств в посівних площах цих культур незначна: картоплі – 1,8%, овочів – 1,7%.

Зменшились до рівня минулого року посіви кормових культур – на 10,5% (в сільгосппідприємствах – на 18,6%, в господарствах населення-на 4,5 %).

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa