Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
10-05-2013

У Ковелі відсвяткували День Перемоги

У Ковелі багато пам'ятних місць, які не дають забути минулу війну з фашизмом. Братська могила на старому цвинтарі у центрі міста. Напередодні тут зібралися представники влади та духовенства, молодь та ветерани, аби спільно вшанувати пам'ять визволителів Ковеля. Більше ніж 1,5 тисячі імен і прізвищ солдатів та офіцерів, викарбуваних на обеліску — лише одне з нагадувань, якою була ціна Перемоги над фашизмом. Про це йдеться у сюжеті "Телевізійного Центру Ковель".

Війну не завершено, доки не похований останній з її солдат. Для гостя із Ставропольського краю Росії полковника запасу Василя Горохова та війна закінчилася через 68 років після Дня Перемоги в 45-му. Тоді, коли пошуковий загін ГО “Сумління” знайшов останки його діда - єфрейтора Миколи Григоровича Гончарова, який до цього часу вважався таким, що зник безвісти.

Напередодні свята Перемоги на новоутвореному меморіальному кладовищі біля села Мощена, де знайшов свій останній спочинок і росіянин Микола Гончаров, урочисто перепоховали останки ще 20-ти радянських воїнів, які загинули в боях за Ковель та Турійськ.

Епіцентром подій 9 травня у Ковелі є міський меморіал Слави, де традиційно відбуваються урочистості на честь Дня Перемоги.

У цей день ветеранам, учасникам війни з фашизмом говорять багато слів вдячності і поваги. Мелодії пісень розворушують пам'ять. Слова конкретизують думки та спогади... За будь-якої погоди до підніжжя меморіалу Слави в Ковелі в цей день лягають квіти. Перемогу над фашизмом наближали солдати різних національностей. Багато хто з них після війни повернувся в Україну, яку визволяв від фашистів. Такою, наприклад, була доля офіцера флоту Василя Косих.

З обіду епіцентром святкових емоцій стає парк культури і відпочинку імені Лесі Українки. Для ковельчан та гостей міста організатори підготували різноманітну культурно-спортивну програму. 8-ий міжнародний вуличний пробіг вулицями Ковеля зібрав під свої знамена більше тисячі учасників. На бігову доріжку вийшли представники різних країн та поколінь.

Протягом дня в парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки працювала польова кухня. Свою готовність бути достойними слави дідів та прадідів на святі демонструвала і ковельська молодь. А на літній естраді парку звучала пісня. Про довгоочікувану Перемогу. Одну на всіх. Перемогу, яку цінують і пам'ятають.
 

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa