Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
10-04-2013

Як ковельські надзвичайники борються з підтопленням

У Ковелі під водою вже перебувають приватні будинки з 40 вулиць. Фахівці кажуть, що рівень ґрунтових вод стане спадати лише тоді, коли річка Турія позбудеться льоду. Наразі головна водна артерія вже «захопила» частину прибережної зони міста, оскільки вода в ній лише прибуває. Спеціалісти констатують, що рівень води в Турії з початку паводку піднявся на 60 см.

Ось вулиця Вітовського, де за останній тиждень вже вчетверте працівники відділу цивільного захисту населення міста Ковель та Ковельського району приїздять за викликом, щоб відкачати воду з підтоплених людських дворів, погребів, городів. Тут ковельчани вже чимало років живуть з відчуттям страху, що прийде весна, а разом з нею і велика вода, яка їм наробить багато лиха. Частина будинків Вітовського, у зв’язку з активною забудовою цього мікрорайону, опинилася нижче від сусідніх вулиць, тому ґрунтові води щороку знаходять вихід на зовні саме тут.

Ольга Петрівна Жлукта живе в будинку за номером 76 вже більше півстоліття. Жінка скаржиться, що понад сім років вона, коли приходить весна, втрачає спокій і сон, від безвиході та безсилля не знаходить собі місця. Днями від важкої хвороби серця зліг її чоловік Петро Васильович.

Цього дня потужна техніка пожежної частини працювала й на подвір’ї Валентини Семенівни Масловської. Жінка розповідала, що через щорічний паводок немає змоги тримати в хліві живність, лише наважується годувати курей. Наразі вода вже «володарює» в її господарських спорудах, біля хати і, навіть у вигрібному туалеті. Вона бідкається, що будинок став осідати, вже дав кілька тріщин, осипається штукатурка, під підлогою постійно хлюпає. Як бути далі, як жити в таких жахливих умовах, жінка не знає.

Місцеві жителі розповіли нашій знімальній групі, що вже розробили проектно-кошторисну документацію для водовідведення і чекають на реакцію відділу комунального господарства міськвиконкому.

Особлива увага нині приділяється одиноким людям, малозабезпеченим та багатодітним родинам, до осель яких «навідалося» паводкове лихо. Самотня 87-річна Катерина Максимівна Волкова повідала нам, що вона з ранку поклигала до мерії, мовляв, так буде надійніше, і вже там, попросила про допомогу. За кілька годин рятувальники прибули на місце виклику.

Над ліквідацією підтоплення працюють усі комунальні підприємства міста: КП «Добробут», РЖКП-1 та РЖКП-2, управління водопровідно-комунального господарства, а також рятувальники зведеного загону відділу цивільного захисту міста Ковель та Ковельського району. Останні залучили до роботи чотири одиниці техніки та переносні мотопомпи, задіяні 12 чоловік особового складу. Кошти на закупівлю паливно-мастильних матеріалів були виділені з резервного фонду міського бюджету.

За словами Андрія Шрамка, за тиждень ліквідаційних робіт бійці рятувальної служби побували й на тих вулицях, де до цього часу паводку не спостерігалося. З початку підтоплень спецмашини пожежної служби відкачували воду також із садиб населених пунктів району, а саме: восьми сільських рад та Люблинецької селищної ради.

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa