Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
01-04-2013

До Ковеля завітав Глава УГКПЦ Блаженніший Святослав

В рамках тижневої канонічної візитації на Волині глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) побував у Ковелі. Біля храму Блаженнішого Миколая Чарнецького його зустріли за давньою українською традицією: хліб-сіль на вишитому рушникові здавна були високою ознакою гостинності українського народу, повідомляють у Ковельському міськвиконкомі.

Привітали патріарха на ковельській землі міський голова Олег Кіндер, голова районної держадміністрації Сергій Матяшук, голова районної ради Петро Якубук, екзарх Луцький Владика Йосафат, настоятель греко-католицької парафії міста Ковеля отець Петро Мірчук з духовенством.

Міський голова Олег Кіндер зауважив, що це велика честь приймати у Ковелі патріарха, висловив сподівання, що Блаженніший Святослав (Шевчук) отримає гарні враження від перебування в місті, побажав міцного здоров’я та благополуччя. Історію будівництва місцевого храму розповів патріарху греко-католицький священик, ієромонах Петро Мірчук.
У храмі Блаженнішого Миколая Чарнецького глава Української греко-католицької церкви та екзарх Луцький Владика Йосафат відслужили Божественну літургію. Також Блаженніший Святослав (Шевчук) провів освячення іконостасу у храмі.

Під час візиту патріарх Святослав (Шевчук) поспілкувався і з мешканцями Ковеля, прихожанами храму Блаженнішого Миколая Чарнецького. Храм побудований у 2009 році, його сьогодні відвідує майже 90 місцевих родин.

Довідка: Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) народився 5 травня 1970 року у м. Стрий Львівської обл. У 1991-1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992-1994 роках – у Львівській духовній семінарії. Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року, священичі – 26 червня 1994.
У 1994-1999 роках навчався у Папському університеті святого Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’ї візантійської богословської традиції.

У 1999-2000 роках – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа. У 2000-2007 роках – віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа. З 2001 року – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету). У 2002-2005 роках – голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, адміністратор Патріаршої курії у Львові. З червня 2007 року – ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

14 січня 2009 року Святіший Отець Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця доктора Святослава Шевчука Єпископом-помічником єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Кастра-ді-Гальби.

Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Ігор (Возняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями – Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліан (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький. 10 квітня 2010 року призначений Апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.

Виборчий Синод єпископів УГКЦ, зібраний у Львові (Брюховичах) 21-24 березня 2011 року, відповідно до приписів Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права УГКЦ, обрав Патріархом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука).

Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

Про - Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa