Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
22-03-2013

Ковельські депутати «за» удосконалення правил роздрібної торгівлі алкоголем та тютюновими виробами

Депутати Ковельської міської ради за здорову націю. Для прикладу, в місті діє рішення щодо обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв у роздрібній мережі, згідно з яким після 22 години вечора до восьмої ранку в магазинах Ковеля, власниками яких є сумлінні підприємці, котрі дотримуються прийнятих на місцевому рівні рішень, вам не продадуть ні оковитої, ні пляшку пива.

Обмеження в часі щодо продажу алкоголю в нічний час тепер пропонують українцям узаконити, а також затвердити спеціальні вимоги до торгових точок із продажу тютюну. Законопроект народного депутата України, віце-спікера Володимира Кошулинського про винесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обліку спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зареєстрований у Раді, наразі проходить процедуру обговорення на рівні місцевих громад.

Ковельські парламентарі на засіданні комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку заслухали інформацію щодо удосконалення правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, яку зачитав секретар ради Михайло Гетьман.
«За даними Всеукраїнської організації охорони здоров’я в 2012 році Україна увійшла до п’ятірку країн із найбільшим рівнем споживання алкоголю на душу населення, - йдеться в листі народного депутата. – Особливо загрозливим є збільшення молодіжного та дитячого пияцтва, яке безпосередньо загрожує майбутньому української нації. В минулому році в стані алкогольного сп’яніння був скоєний кожен десятий злочин. 12 відсотків таких злочинів трапилося з вини сп’янілих неповнолітніх».

Власну точку зору стосовно даного питання висловив голова депутатської комісії Роман Ляшук. Він переконаний, що заборона на продаж алкоголю не вирішить проблеми пияцтва серед молоді та неповнолітніх. Більше того, сприятиме масовому розповсюдженню самогоногоніння, що, в свою чергу, може призвести до негативних наслідків.

За словами Михайла Гетьмана даний законопроект, якщо, звісно, буде ухвалений Верховною Радою, дозволить запровадити більш дієві механізми регулювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Відповідно Р. Кошулинський пропонує: збільшити мінімальну торгівельну площу точки продажу алкогольних напоїв з 20 до 30 кв. м. і запровадити такі ж самі вимоги до продажу пива; законодавчо визначити необхідність голографічних захисних елементів на марках акцизного податку для маркування алкогольних напоїв; збільшити мінімальний вік покупців алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів із 18 до 21 року; заборонити продаж алкоголю в радіусі 200 метрів від наявних земельних меж шкільних та дошкільних закладів тощо.

Ковельські депутати підтримали запропоновані народним обранцем зміни до Закону України.

Про Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa