Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
01-03-2013

Ковель : У міській дитячій художній школі затісно

Днями на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради начальник відділу культури Марина Приц розповіла про проблеми в організації навчального процесу дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука, з якими керівництво закладу стикається щороку. Відповідно до її інформації, наразі у чотирьох невеличких класах навчається 225 учнів із міста та району. До відома: згідно вимог навчального процесу така кількість юних художників мала б оволодівати малярським ремеслом у 8-10 навчальних аудиторіях. Директор мистецької школи Олена Цьомик розповіла, що вихованці закладу мусять носити за собою, переходячи з однієї аудиторії в іншу, верхній одяг, бо в звільненій аудиторії відразу ж розпочинає заняття інша група. Кабінет директора площею лише 10 квадратів змушені одночасно використовувати як вчительську, приймальню, бібліотеку, кімнату відпочинку і навіть лаборантську.

Ми були б раді взяти на навчання ще діток, адже бажаючих оволодівати азами образотворчого мистецтва з року в рік усе більшає, однак не можемо через брак вільної учбової площі, - зауважила Олена Цьомик. 

На засіданні виконкому Марина Приц порівняла умови навчання, які існують в Ковельській дитячій школі, з тими, що діють в аналогічному навчальному закладі міста Володимира-Волинського. З’ясувалося, що діти наших сусідів мають вп’ятеро просторіші учбові апартаменти, ніж ковельчани. Там навчається 243 учня, тобто практично стільки ж як у КДХШ, але до їхніх послуг аж 17 (!) кабінетів.

Варто зауважити, що питання про покращення умов навчального процесу виникло не тепер. Його вже обговорювали і намагалися вирішити попередні керівники міста, однак, безрезультатно. Тепер за справу взялися нинішні владні чиновники. У ході розгляду питання міський голова Олег Кіндер запропонував добудувати другий поверх школи під мансарду, тим самим розширити площу. Проте ця пропозиція не була підтримана з тих міркувань, що приміщення, де знаходиться школа, побудоване після Другої Світової війни, а те, до якого воно добудоване – ще за Польщі. Інша думка щодо вирішення даного питання: використання кабінетів культурно-просвітницького центру для проведення там уроків малярства, також не знайшла своєї підтримки. 

- Ми не можемо носити з одного приміщення в інше важкі реквізити, які щоразу використовуємо для малювання, ліплення, також необхідну літературу, щось із меблів. Окрім цього, після регулярної роботи дітей з фарбами, пластиліном, іншими «брудними» матеріалами кімнати і коридор центру можуть втратити свій ошатний вигляд. Існує ще маса інших тонкощів учбового процесу, які стануть проблемою в разі «розпорошення» школи по різних приміщеннях, - ділиться своїми думками Олена Цьомик. 

Педколектив дитячої художньої школи не втрачає надії, що з часом це питання таки вдасться вирішити, і юні, талановиті майстри пензля навчатимуться в комфортних, просторих аудиторіях.

Зам матеріалами www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa