Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
26-02-2013

Ковель : За втручанням волинської прокуратури відшкодовано понад 23,3 млн. грн.

У прокуратурі області відбулася міжвідомча нарада, на якій обговорено стан взаємодії органів прокуратури області, виконавчої влади, місцевого самоврядування і державного контролю з питань дотримання в краї законодавства про оплату праці, повідомляють у прес-службі прокуратури Волинської області. 

У нараді взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Стоєв, начальник Територіальної державної інспекції з питань праці в області Юрій Бондарчук, директор Департаменту соціального захисту населення Світлана Мишковець, голова Державної податкової служби в області Володимир Михалчич, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Петро Філіпчук, міські, районні, міжрайонні та прирівняні до них прокурори, працівники апарату прокуратури області. 

Виступаючи перед присутніми, заступник прокурора області Вадим Веніславський зазначив, що вжиті минулоріч органами прокуратури заходи сприяли утвердженню законності в сфері дотримання на Волині законодавства про оплату праці. За прокурорського втручання волинянам відшкодовано понад 23,3 млн. грн. заборгованої заробітної плати. 

Водночас, заборгованість із виплати заробітної плати є гострою соціально-економічною проблемою сьогодення. Станом на 01 лютого 2013 року така заборгованість на Волині становить 4,3 млн. грн.. 

Хоча борг в цілому має чітку тенденцію до зниження, проте органам влади, державного контролю, територіальним прокурорам слід активізувати роботу щодо ліквідації заборгованості із виплати зарплати в області.
Зауважимо, що як у минулому, так і в поточному роках перевірками апарату прокуратури області у роботі службових осіб Територіальної державної інспекції з питань праці виявлялися численні порушення закону щодо здійснення контролюючих повноважень, реального поновлення прав працівників на оплату праці, вжиття заходів адміністративного впливу до порушників трудового законодавства. 

Поширеними є на Волині й випадки виплати заробітної плати в «конвертах», про що свідчить той факт, що в 2012 році прокурорами порушено 8 кримінальних справ вказаної категорії. Робота ж органів державної податкової служби області, якими в 2012-2013 роках не направлено жодного матеріалу щодо фактів грубого порушення трудових прав громадян, ще не відповідає вимогам сьогодення. 

Потребує покращення й ситуація з виконанням судових рішень про стягнення в області заборгованості із заробітної плати. 

У 2012 році за результатами перевірок щодо забезпечення законності у сфері оплати праці прокурорами порушено 17 кримінальних справ, розпочато 2 кримінальні провадження, внесено 64 подання, за актами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 40 посадових осіб, з них 5 посадовців органів контролю та 13 – органів влади та місцевого самоврядування. 

Завершуючи нараду, заступник прокурора області Вадим Веніславський наголосив, що ліквідація боргів із виплати заробітної плати можлива лише завдяки об’єднанню зусиль всіх відповідальних за це державних органів та сумлінному виконанню своїх обов’язків їх службовими особами. 

Учасниками наради розроблено ряд спільних узгоджених заходів задля покращення стану виконання та додержання в області законодавства про оплату праці та вдосконалення взаємодії органів влади, місцевого самоврядування, державного контролю та прокуратури з цих питань.

За матеріалами www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa