Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
06-02-2013

Ковель : Міські комунальники впорядковують зелені насадження

З початку цього року Ковельське комунальне підприємство «Добробут» розпочало традиційне впорядкування зелених насаджень у Ковелі, повідомляють у Відділі земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища Ковельського міськвиконкому. 

Зелені насадження міст та селищ є не лише важливим елементом їх благоустрою та архітектурно-художнього оформлення, а також серйозним чинником поліпшення санітарно-гігієнічних умов життя населення. 

Що ми знаємо про зелені насадження в міській зоні? Переважно те, що вони не лише виробляють кисень, але і виконують безліч інших корисних функцій. Листя дерев затримує пил і шкідливі речовини. У літню спеку листя захищає нас своєю тінню від пекучого сонця, а в вітряні дні приймає на себе основний тиск вітру. 

Проте не слід забувати, що за деревами необхідний постійний догляд. Дерево – це важливий організм, який росте, старіє і хворіє. Все це природні процеси. Тому їх стан не може не цікавити і не турбувати. 

Обрізування дерев – потрібна й важлива складова агротехніки вирощування зелених насаджень. Без цього більшість дерев і кущів втрачають свої декоративні властивості: набувають занедбаного, неохайного вигляду, створюють небезпеку для громадян міста. 

Для цього застосовують три види обрізування: формувальне, санітарне й омолоджувальне. 

Формувальне обрізування дерев проводять у рядових та алейних насадженнях з метою збереження природної або штучної форми рослин рівномірного розташування скелетних гілок. Розрізняють слабке, помірне і сильне обрізування, ступінь якого залежить від виду дерева, його віку і стану крони. 

Санітарне обрізування крони виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною. Обрізуванню підлягають також пагони, що відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом, щоб уникнути їхнього обламування. 

Омолоджувальне обрізування виконують лише в дерев, які добре його і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. 

Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізування частини крони, а сильне - зріз крони до основи скелетних гілок. Із листяних порід омолодженню добре піддаються верба, липа, тополя, з хвойних - ялина срібляста, модрина. 

Регулярне кронування дерев, спостереження за їх станом, а також знесення дерев, що створюють небезпеку – це заходи, які допоможуть запобігти виникненню можливих проблем, замість того, щоб боротися з їх наслідками. 

З приходом весни, щороку в березні – квітні у Ковелі проходить місячник з благоустрою та День довкілля. Під час акцій окрім благоустрою, має пройти й традиційне озеленення міста – висадка молодих дерев, кущів та оновлення газонів. 

Хочемо зауважити, що висаджувати зелені насадження необхідно, враховуючи інженерні комунікації міста. Тому просимо надсилати в відділ земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища міськвиконкому (тел. 61745, 61755 ) свої пропозиції, зауваження щодо висадки зелених насаджень у місті.
Саме від спільних зусиль влади та громадськості залежить благоустрій нашого краю. 

Звертаємось до мешканців міста, керівників підприємств та установ, лідерів громадсько-політичних організацій, молоді з проханням взяти активну участь у проведенні весняних акцій.

За матеріалами www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa