Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
01-02-2013

Ковель : У місті ретельно працюють над створенням центру первинної медичної допомоги

Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації Бориса Клімчука на Волині активно створюються центри первинної медико-санітарної допомоги. Приміром, у Ковельському районі відповідно до рішення райради вже діє, щоправда лише на папері, такий центр. У місті ще триває робота щодо вивчення всіх аспектів даного питання. Зокрема, у Ковельському МТМО працювала робоча група з підготовки створення центру. Її матеріали були передані для вивчення у фінансове управління, юридичний відділ, відділ охорони здоров’я виконавчого комітету міськвиконкому та у профспілкову організацію медичних працівників. Також про хід реформи у сфері охорони здоров’я нещодавно говорили на засіданні громадської ради.
 
За словами міського голови Олега Кіндера, створити центр ПМД не так вже і складно, але ж процес реформування будь-якої сфері життєдіяльності громади має бути підкріплений фінансово. У міській казні на дані цілі грошей не передбачено. Більше того, за інформацією заступника мера Ігоря Прокопіва, який вже не перший місяць ретельно вивчає дане питання, саме керівництво МТМО не зовсім чітко розуміє: яким же чином має працювати центр, де розміщуватися, за який рахунок фінансуватися. Певно, що саме з цих причин мерія міста, депутати міськради, на розгляд яких вже планувалося винести проект рішення щодо створення центру первинної медико-санітарної допомоги, так і не отримали від головного лікаря медичної установи жодної офіційної інформації. 

На засіданні громадської ради заступник головного лікаря Ковельського МТМО Василь Курило поінформував присутніх, що керівництво об’єднання вже розглядало кілька варіантів, де б могли розміщуватися амбулаторії первинної медичної допомоги. Для інформації: до складу центру первинної медичної допомоги повинні входити амбулаторії та ФАПи. В населених пунктах району не виникло необхідності створювати фельдшерсько-акушерські пункти, адже вони там функціонували, а ось місто таких медичних закладів немає. Отож Василь Курило запропонував в перспективі, при наявності коштів, відкрити у мікрорайоні «Сільмаш», колишньому протитуберкульозному диспансері та в поліклініці такі амбулаторії, де працюватимуть дільничні (сімейні) лікарі. 

А також заступник головного лікаря натякнув, що місто Ковель у даному питанні, як то кажуть, пасе задніх. Адже на Волині вже створено до десятка центрів ПМД. На що міський голова йому відповів: «На цей момент я ще не бачу реальних перспектив у реформуванні сфери охорони здоров’я. Від нововведень мають виграти ковельчани та в результаті отримувати більш якісну медичну допомогу». На глибоке переконання Олега Кіндера, щоб проводити будь-яку реформу необхідно чітко уявляти її кінцеву мету.

За матеріалами www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa