Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
31-01-2013

Ковель : На місцевому ветсанзаводі прагнуть налагодити екологічно чисте виробництво

Керівництво ДП «Ковельський державний завод кормових додатків «Ветсанзавод» єдиного у Волинській області, яке займається утилізацією трупів тварин та відходів від переробки сировини тваринного походження, має намір удосконалити систему пилогазоочисної установки з метою усунення неприємних запахів, котрі забруднюють навколишнє середовище і не дають можливості повноцінно жити і дихати жителям прилеглих і віддалених від заводу мікрорайонів. 

За словами директора підприємства Тараса Кореня, владою області було виділено 150 тисяч гривень на заходи щодо покращення і стабілізації екологічної ситуації на ветсанзаводі. 

Зокрема, за ці кошти провели капітальний ремонт пилогазоочисної установки, через яку удушливий сморід і потрапляє у повітря. Однак цього видалося недостатньо. За словами місцевих жителів, газові атаки з ветсанзаводу так і не припинилися. 

Скарги від городян й надалі продовжують надходити, люди жаліються на погане самопочуття. Тарас Корень переконаний, що лише модернізація системи очищення викидів газів від чотирьох котлів-утилізаторів зможе дещо змінити ситуацію. 

Задля втілення у виробництво нового проекту у вересні минулого року підприємство замовило у науково-виробничій фірмі «Амарант» проектно-кошторисну документацію: «Технічне переоснащення пилогазоочисної установки для очистки газів від неприємних запахів при виробництві м'ясо-кісткового борошна під час роботи котлів КВМ 4/6 та ДМ з добудовою”. Керівництво ветсанзаводу переконує, що дана установка вже успішно працює на підприємстві «Птахофабрика «Пустомитівська», що у Львівській області. Її показники роботи повністю відповідають екологічним та санітарним вимогам. 

Підтримала ідею модернізації очисної установки влада області. І навіть звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства, якому підпорядковується підприємство, з клопотанням збільшити для Волині державні асигнування на 2013 рік, щоб можна було реалізувати ще й новий проект на заводі кормових додатків. На початку цього року державою було виділено 220 тисяч гривень саме на потреби покращення санітарно-екологічного стану підприємства. Відповідно до вимог державних будівельних норм України днями в сесійному залі Будинку Рад відбулися громадські слухання, на яких директор ветсанзаводу переконував присутніх жителів міста, депутатів міської ради, представників управлінь та відділів міськвиконкому у тому, що впровадження цього проекту на виробництві конче необхідне, адже це дозволить значно покращити екологічну обстановку в місті. 

А ще – Тарас Корень розповів, що потужність підприємства становить 10-15 тонн відходів тваринного походження за добу. За 2012 рік тут було утилізовано 3444, 9 тонн відходів, виготовлено 683 тонни м'ясо-кісткового борошна, 133,7 тонн обезжиреного кісткового преципітату та 86,5 тонн кістки сухої для виготовлення клею. 

Окрім цього, Тарас Володимирович зазначив, що на підприємстві постійно потрібно оновлювати технологічне обладнання, зокрема, систему утилізації відходів тваринного походження, лінії з очищення та знезараження стічних вод, також потребує оновлення застарілий автопарк. 

На громадських слуханнях присутні одностайно підтримали запропонований проект. Тепер даний документ ще має обійти кілька державних інстанцій, щоб отримати право бути повністю реалізованим. За виділені державою кошти підприємство закупить пилогазоочисну установку для очистки газів від неприємних запахів.

За матеріалами  www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa