Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
11-01-2013

Ковель: Працівника притулку для неповнолітніх відсторонили від роботи

Органами прокуратури області із залученням спеціалістів проведено перевірки додержання законів щодо забезпечення прав дітей, які тримаються у спеціальних установах для дітей, слідчих ізоляторах, ізоляторах тимчасового тримання, виховних колоніях, пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, повідомляють у прес-службі прокуратури Волинської області. 

Перевіркою виявлено низку порушень законодавства у притулку для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації. 

Адміністрацією закладу всупереч вимог законодавства не у всіх випадках поміщення в притулок дітей, які повторно протягом року залишали місце проживання та навчальні заклади, порушувались клопотання про застосування до їхніх батьків (опікунів) заходів громадського випливу, притягнення їх до відповідальності.
Як результат, до відповідальності не притягувались батьки (опікуни) неповнолітніх, які систематично залишали місце проживання та потрапляли до притулку. 

Не завжди своєчасно адміністрацією закладу направляються повідомлення про перебування дитини у притулку батькам або опікунам, органам внутрішніх справ, а також навчальним закладам, де навчались діти. 

Виявлено перевіркою в закладі також порушення щодо температурного режиму зберігання та термінів використання медичних препаратів. 

З метою усунення вищевказаних порушень прокуратурою області заступнику голови Волинської обласної державної адміністрації внесено подання, яке перебуває на розгляді. 

Як засвідчила прокурорська перевірка, у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей не забезпечується дотримання прав дітей на отримання комплексної соціальної, психологічної, педагогічної допомоги, допускаються випадки застосування фізичного насильства щодо дітей. 

Так, Ковельським міжрайонним прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом застосування черговим з режиму до дітей, які перебувають в закладі, фізичного насильства, спричинення тілесних ушкоджень. Проведеними судово-медичними експертизами в 11 дітей встановлено наявність легких та легких з короткочасним розладом здоров'я тілесних ушкоджень.
Працівник закладу відсторонений від виконання обов’язків. Триває досудове розслідування. 

Під час перевірок ізоляторів тимчасового тримання органів МВС органами прокуратури області виявлялись порушення законодавства щодо матеріально-побутового забезпечення затриманих, а також вимог санітарно-епідемічного та протипожежного законодавства. 

У ІТТ Любомльського РВ УМВС встановлено факт незабезпечення неповнолітньому ув’язненому окремого утримання від дорослих осіб та ненадання останньому двогодинної прогулянки (за реагуванням прокурора двох посадових осіб цього ІТТ притягнуто до дисциплінарної відповідальності). 

Виявлено перевіркою 2 факти безпідставного затримання неповнолітніх за підозрою у вчиненні злочину. За відповідними постановами прокурора обох неповнолітніх звільнено з ізоляторів тимчасового тримання. 

У Луцькому слідчому ізоляторі у ході перевірки були виявлені порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутового забезпечення затриманих. Зокрема, в камерах для ув’язнених Луцького СІЗО недостатнє штучне освітлення, не проведені ремонтні роботи в приміщенні аптеки, не дотримано вимог пожежної безпеки.
Прокуратурою області на усунення виявлених порушень внесено вказівку та подання, які задоволено. 

Усього за результатами перевірок з питань забезпечення прав дітей, які тримаються у спеціальних установах для дітей, слідчих ізоляторах, ізоляторах тимчасового тримання, виховних колоніях, пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства минулоріч органами прокуратури області внесено сім подань, з них чотири подання прокуратурою області, три приписи, одну вказівку, за результатами розгляду внесених документів реагування наразі до відповідальності притягнуто три особи.

За матеріалами www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa