Під час проведення рибоохоронних рейдів державними інспекторами Волиньрибоохорони вилучаються різноманітні заборонені засоби і знаряддя лову водних біоресурсів, які відразу передаються на склад конфіскованого майна, повідомляють у Волиньрибоохороні.
Днями комісією по оцінці конфіскованого та безгосподарського майна та подальшого розпорядження ним, в присутності податкових ревізорів-інспекторів відділу роботи з безгосподарським майном управління погашення прострочених податкових зобов'язань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції і державних виконавців підрозділу примусового виконання рішень ДВС знищено 187 заборонених знаряддя лову - сіток, загальною довжиною понад 6 кілометрів.
Серед найбільш популярних знарядь та засобів лову серед любителів незаконної рибалки залишаються: промислові знаряддя лову - сітки, неводи, ятери та заборонені знаряддя лову - «екрани», металеві ості, кловні, «крила», «павуки». Покращити ситуацію щодо зменшення браконьєрства на водних плесах можуть зміни до Закону «Про тваринний світ» в частині посилення заходів по боротьбі з браконьєрством, що прийняті Верховною Радою України 12 травня 2011 р. і набули чинності в червні 2011 року, Вищевказаний Закон було доповнено положеннями, які визначають склад знарядь добування об‘єктів тваринного світу, що заборонені для виготовлення, збуту та застосування в Україні.
Для добування об’єктів тваринного світу (зокрема риб та інших водних живих ресурсів) забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин, монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших заборонених засобів. Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток та інших засобів добування риб, заборонених законом. Волиньрибоохорона нагадує про заборону реалізації заборонених знарядь лову на ринках області підприємцями та фізичними особами.
Виготовлення, збут заборонених знарядь добування риби карається накладенням штрафу від 158 до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. У випадку застосування заборонених знарядь для вилову риби передбачена адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів. А якщо було допущено масове винищення риби, буде застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 1700 – 6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років, з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних живих ресурсів.
За матеріалами www.prokovel.com