Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
08-01-2013

Ковель : Волинські монахи та монахині розповіли про святкування Різдва та про інтернет

7 січня християни східного обряду відзначатимуть Різдво Христове і кожна родина збереться за столом. Яким же повинен бути різдвяний стіл та різдвяні страви? Про це «Четверта влада» поспілкувалася із настоятелькою жіночого монастиря Свято-Різдва Христового, що у Володимирі-Волинському, матінкою Марією (Ігнатенко) та намісником Жидичинського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря ігуменом Костянтином (Марченком).

Матінка Марія каже, що вечірній передріздвяний стіл не обов’язково має налічувати 12 страв, однак вони мають бути пісними.

– Коли готуємо різдвяну вечерю, повинні пам’ятати, що це ще строгий піст, тому не можна навіть риби. А от на другий день – будь ласка. Натомість можна приготувати котлети з горіхів чи пельмені з грибами, – розповідає настоятелька.

У жіночому монастирі проживає дві сестри та постійно приїжджають послушниці. На різдвяний стіл вони готуватимуть тушковану капусту з чорносливом та зернятами гірчиці. Смакуючи цю страву, за словами матінки Марії, тут завжди роздумують над словами з Біблії: «Бо по правді кажу вам: коли будете ви мати віру, хоч як зерно гірчичне, і горі оцій скажете: перейди звідси туди, то й перейде вона, і нічого не матимете неможливого».

– В нас в монастирі немає інтернету, – відповідає матінка Марія на запитання, чи шукає рецепти страв в мережі. – Я не буду говорити, що інтернет – це погано, чи добре. Те, що мені потрібно знати, я завжди знаю, хтось зателефонує і розповість новини, читаємо книги, в нас є велика бібліотека. Але можна точно сказати, що інтернет затягує, збиває з ритму

Щодо різдвяної вечері в чоловічому монастирі, то ієромонах Никодим (Мартинов), який часто куховарить, каже, що зазвичай на Різдво намагаються готувати саме 12 страв.

– Це ж наші традиції, це те, що робить нас тими, ким ми є – українцями. Тому ми намагаємось цього дотримуватись, – каже ієромонах. Але наголошує, що не кількість наїдків є головною в цей день. За словами ієромонаха важливо пам’ятати, що це перш за все релігійне свято, тому потрібно святкувати його, вшановуючи народження маленького Ісуса Христа.

На різдвяний стіл монахи готуватимуть капусту, вареники з картоплею чи з грибами зеленицями. Кутю варитимуть традиційну, каже ієромонах Никодим, з пшениці, а не з рису чи перловки, бо в наш час зустрічаються і такі експерименти.

А ігумен Костянтин закликав християн не забувати, що ж саме відбувається у різдвяну ніч:

– Якщо подивитися взагалі, як в нас люди зараз ставляться до цього свята, то в нас ключовим словом лишається «святкувати», а вже питання що ми святкуємо, забувається. Згадується щось в тостах, побажаннях, а от про саму суть речей ніхто не говорить. Хочеться побажати людям святкувати Різдво, тобто пригадати для себе, Чиє Різдво ми святкуємо, для чого приходив Христос в цей світ, зрозуміти суть всього, що хоче Бог від людини, що людина має дати Богу, як творіння творцю. Мабуть, оце дуже важливо, тоді свято буде сприйматись в іншому світлі. Ми повинні намагатись святкувати, так би мовити, якісно, наповнювати змістом. Коли святкування зводиться до страв та алкоголю, в цьому немає ніякого змісту. Куди цікавіше сім’єю разом почитати історію того свята, подивитись якийсь фільм, чи мультфільм, порозважати, пригорнутися один до одного і подивитися на те зоряне небо. Отаке святкування приносить справжню радість.

За матеріалами 4vlada.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa