Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
24-12-2012

Ковель: У місті функціонує сім апаратів «штучна нирка»

На численні звернення хворих Ковельщини та прилеглих північно-західних районів області, які віддалені від обласного центру, та з метою поліпшення надання медичної допомоги хворим, які потребують лікування методом програмного гемодіалізу, у 2007 році в центральній районній лікарні Ковельського МТМО відкрито відділення амбулаторного діалізу, повідомляють у відділі охорони здоров’я Ковельського міськвиконкому. 

У відділенні, яке було розташоване в урології і займало одну палату та допоміжне приміщення, отримували допомогу 10 хворих з хронічною нирковою недостатністю. Комісія управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації при перевірці роботи відділення амбулаторного діалізу позитивно оцінила роботу медперсоналу відділення і запропонувала розширити площі під діалізний зал та розмістити у ньому до 12 апаратів «штучної нирки» з врахуванням кількості хворих з інших районів, які потребують сеансів гемодіалізу та бажають проходити лікування в Ковельській ЦРЛ. 

У 2010 році, після проведення капітального ремонту частини першого поверху ЦРЛ, відділення амбулаторного діалізу з перспективною потужністю на 12 діалізних місць було переведене в нове приміщення. 

Діюча система водоочищення не була розрахована на таку кількість сеансів через зниження продуктивності мембран зворотнього осмосу, тому медоб’єднання, за залучені кошти, в липні 2010 року придбало нову систему водоочищення вартістю 198 тис. грн., яка може забезпечити роботу 12-ти апаратів «штучної нирки» в три зміни. 

На сьогодні у відділенні функціонує сім апаратів «штучна нирка» (в 2011 році – шість). Відділення працює в три зміни. Сеанси діалізу отримують 31 хворий (в 2011 році - 28 хворих), в тому числі м. Ковель – 18 хворих, Ковельський район – 6 хворих, Старовижівський район – 3 хворих, Ратнівський район – 2 хворих, Любомльський район – 1 хворий, Турійський район – 1 хворий. Крім того, очікують черги на отримання сеансів діалізу в Ковельській ЦРЛ хворі, які перебувають на лікуванні в Луцькій міській клінічній лікарні. Їх бажання отримувати лікування в Ковельському МТМО зрозуміле: систематичний доїзд хворих з Любомльського, Турійського, Старовижівського, Ратнівського районів до Луцька потребує значно більших моральних та матеріальних витрат і завдає неабиякої шкоди їхньому здоров’ю. Варто зазначити, що і вартість проведення одного сеансу хронічного гемодіалізу хворим у відділенні амбулаторного діалізу центральної районної лікарні Ковельського МТМО уже три роки не змінювалась і становить 430,01 грн., (у Луцькій клінічній лікарні 451,0 грн.) для хворих цукровим діабетом – 432,71 грн. 

Надання допомоги вказаній вище категорії хворих здійснюється Ковельським МТМО на підставі відповідних заключень-направлень спеціалізованої комісії УОЗ Волинської облдержадміністрації з відбору хворих на лікування програмним гемодіалізом. 

Перед проведенням та після проведення програмного гемодіалізу хворий проходить поглиблені лабораторні дослідження. Для проведення одного сеансу гемодіалізу необхідно один діалізатор, комплект артеріально-венозних магістралей, артеріальна та венозна фістульні голки, бідрай-картрідж для приготування бікарбонатного концентрату, концентрат для приготування кислотних компонентів діалізувального бікарбонатного розчину, бікарбонат, лимонна кислота, гіпохлорид натрію, сіль таблетована, гепарин, 2 флакони фізіологічного розчину та інше. 

За місцевою програмою видатків на забезпечення лікування 26 хворих, що потребували програмного гемодіалізу, на 2012 рік для стовідсоткового забезпечення з обласного бюджету виділено 1 млн. 785 тис. 826 грн. (на одного хворого 157 сеансів в рік по 430 грн. за один сеанс). 

Крім того для 5 хворих, які були направлені у відділення впродовж року, додатково було виділено:
- за рішенням сесії міської ради від 23.08.2012р. № 27/62 – 98,6 тис. грн.;
- за рішенням сесії міської ради від 22.11.2012р № 31/2 – 118,2 тис. грн.
Кошторисне призначення на 2012 рік становить 2002,6 тис.грн. 

Медикаментозне забезпечення хворих, які потребують лікування методом програмного гемодіалізу, достатнє та відповідає протоколам надання медичної допомоги. У відділенні амбулаторного діалізу створений тримісячний запас розхідних матеріалів, що постійно знаходиться під контролем в адміністрації. 

Гемодіаліз – метод позаниркового очищення крові шляхом дифузії і частково конвенції (ультрафільтрації) через штучну напівпроникну мембрану. Гемодіаліз проводять з допомогою апарату “штучної нирки”. В основі його роботи лежать принципи діалізу, який дозволяє видалити із плазми крові речовини з невеликою молекулярною масою (електроліти, сечовину, креатініни і др.), і частково ультрафільтрації, з допомогою якої виводиться з організму надлишок води та токсичні речовини з більш високою молекулярною масою. 

Показання – гостра та хронічна ниркова недостатність, отруєння діалізуючими отрутами, при різного роду інтоксикаціях, а також в випадках тяжких порушень електролітного складу крові.

За матеріалами  www.prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa