Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
12-06-2012

Ковельські депутати вимагають ветувати мовний законопроект

Сьогодні депутати Ковельської міської ради зібралися на 24 позачергову сесію лише задля одного питання. Вони підготували звернення щодо недопустимості запровадження в Україні другої державної мови та наступу на українську мову як конституційно закріплену єдину державну. Над міським проектом рішення працювали депутати-опозиціонери: (ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «Фронт Змін»). Як відомо, 6 червня Верховна Рада схвалила у першому читанні скандальний законопроект про мову. У Києві пройшли протестні акції, організовані як опозиційними, так і провладними політичними силами.

Взялися протестувати у власний спосіб (методом звернень) й опозиційні депутати Волині. Своє слово також поспішили мовити «слуги народу» Ковельської міської ради.

Зачитав із сесійної трибуни підготовлене звернення депутат міської ради Вадим Ткачук (ВО «Свобода»). В документі, зокрема, йдеться, що в Україні не існує перешкод чи заборон для вільного розвитку мов національних меншин. Автори проекту переконані, що у багатьох регіонах спостерігається наступ на українську мову, витіснення її з культурної, освітньої та інформаційної сфер, закриття українських шкіл тощо. 

Держава має стати насамкінець на захист української мови. Україна ризикує втратити свою національну мову. Зважаючи на це, запровадження в Україні другої державної мови є недопустимим, - йдеться у зверненні. Тому депутати Ковельської міської ради вимагають від Президента України Віктора Януковича ветувати законопроект «Про засади державної мовної політики», а від Верховної Ради України – не допустити прийняття цього закону в цілому.

Проте серед місцевих парламентарів були й противники цього звернення. Скажімо, депутат Володимир Матвєєв («Партія Регіонів») спершу заявив, що він категорично проти другої державної мови.

Для нього державна мова – українська, на що отримав схвальні оплески колег по цеху, але далі закликав усіх здравомислячих депутатів не підтримувати дане звернення, мотивуючи своє прохання тим, що законопроект «Про засади державної мовної політики» не покликаний знищити українську мову, а навпаки ще більш укріпити її як державну.

Повністю його підтримав депутат Анатолій Соболєв, а Роман Ляшук (партія «Наша Україна»), який, до речі, єдиний прийшов на засідання у вишитій національній сорочці зауважив, що винесене на розгляд сьогоднішнє звернення є доволі запізнілим. На його думку, сказати своє слово Ковельські депутати мали ще задовго до його появи в парламенті України. Намагався донести власні думки до вух решти 24 своїх колег й депутат Сергій Кошарук.

Він тричі робив спроби «протиснути» пропозицію щодо прийняття міської програми розвитку і підтримки української мови у Ковелі, але зазнав фіаско. На його думку, таким радикальним кроком провінційне місто на Волині, де проживає майже 70 тисяч городян, могло б довести всій Україні, як можна власними силами захистити рідну мову від посягань на неї.

Після півгодинної дискусії місцеві парламентарі приступили до голосування: «за» висловилося 24 депутата, двоє - «утрималося».
На цьому сесія завершила свою роботу.

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa