Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
19-04-2012

Оздоровча фізкультура для наймолодших ковельчан

З 2012 року у Ковельській комплексній ДЮСШ імені Євгена Кондратовича діє група загальної фізичної підготовки для дітей 7-10 років.

Таку групу відкрили у Ковелі вперше. Робота нової секції спрямована на підтримку, збереження та розвиток здорового способу життя дітей, які також мають змогу поліпшити свій фізичний стан, укріпити м’язи, суглоби, виправити порушення постави, викривлення хребта. Як стверджує ініціатор нововведення, директор КДЮСШ, Заслужений тренер України Олена Клімашевська, нинішні дошкільнята і учні початкових класів мають певні проблеми із фізичною підготовкою.

Вони досить слабкі. І якщо загальний фізичний стан та здоров’я дозволяють їм відвідувати уроки фізичної культури у школі, то у спортивні секції позашкільних установ вони можуть не потрапити через недостатню або взагалі відсутню фізичну підготовку. На сьогодні в ДЮСШ діє тільки одна така група, у якій займається 10 школярів: 4 дівчинки та 6 хлопчиків.

Це своєрідний експеримент, втілення якого буде продовжуватися. Фахівці стверджують: організму, що росте, треба 10-12 годин рухової активності на тиждень. Двох-трьох уроків фізкультури в школі недостатньо, тому малорухливий спосіб життя може негативно позначитися на розвитку та здоров’ї дітей.

Кілька місяців занять в групі загальної фізичної підготовки засвідчили, що дівчатка та хлопчики займаються в спортивній секції із задоволенням. Цьому сприяє особлива методика занять – ігровий метод з елементами загальної фізичної підготовки. Школярі бігають, стрибають, віджимаються, роблять вправи з м’ячем, грають у рухливі ігри. Впроваджує Олена Миколаївна й елементи лікувальної фізкультури: розроблені дихальні вправи з використанням спортивного інвентарю (палок, м’ячів, скакалок, обручів) та «шведської» стінки.

Такі вправи застосовуються для вдосконалення координації рухів, фізичних якостей, тренування організму, підвищення працездатності, емоційного тонусу. Є вправи з медболом (це м’ячі вагою 1-2 кг). Невелика кількість дітей у групі дозволяє застосовувати індивідуальний підхід до кожної дитини. За бажанням вони також відвідують басейн. Але згодом, каже Олена Клімашевська, плавання планують зробити обов’язковим.
Заняття фізкультурою є однією з основних форм організації рухової діяльності дитини.

Треба ще змалку навчати дітей регулярно робити фізичні вправи, ранкову гімнастику, тоді дитина зберігатиме набуті навички і в майбутньому віддасть перевагу спортивному дозвіллю, активному і здоровому способу життя.

kovelrada.gov.ua

За матеріалами prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa