Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
16-01-2012

Реформована „спрощенка” – крок назустріч малому бізнесу

Понад 50 тисяч волинян займаються підприємницькою діяльністю. Більше третини з них минулого року перебували на спрощеній системі оподаткування. Окрім того, близько дев’яти тисяч наших земляків належать до когорти підприємців, котрі торік, торгуючи на ринку, сплачували фіксований податок. Нині для підприємницької спільноти Волині настав відповідальний період – малий бізнес повинен адаптувати свою діяльність до реформованої спрощеної системи оподаткування. З проханням розповісти про найбільш важливі моменти оновленої „спрощенки” ми звернулися до першого заступника голови Комісії з проведення реорганізації ДПА у Волинські області – першого заступника голови Тимейчука Андрія Анатолійовича.

-Андрію Анатолійовичу, з 1 січня 2012 року встановлюються нові правила для підприємців, котрі хочуть працювати в умовах спрощеної системи оподаткування. Цьому моменту передувало чимало суперечок, пропозицій та навіть протестних акцій. Чи є у реформованій „спрощенці” новація, яка примирила всіх?

- Кардинальна і принципова для малого і середнього бізнесу новація - обсяг доходу, при якому можливе застосування спрощеної системи оподаткування. Для фізичних осіб він збільшується з 500 тисяч гривень до 3 мільйонів, а для юридичних осіб - з одного до п’яти мільйонів гривень. Таким чином, держава підійшла до підприємців диференційовано, зважаючи на особливості їх бізнесу, відповідно, отримуваних доходів. Цей момент –вирішальний, оскільки держава таким кроком засвідчила своє прагнення створити максимально комфортні умови для ведення бізнесу для тих, хто заробляє на потреби своєї сім’ї, і для більш заможного та платоспроможного прошарку середнього бізнесу.
Саме навколо обсягу доходу, за якого підприємець може бути платником єдиного податку, з ухваленням Податкового кодексу зламано чимало списів та виникало чимало політичних спекуляцій. Відтепер, градація підприємців відповідно до річного доходу і, відповідно, різні відрахування до бюджету, забезпечить рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування.

- Складність адміністративних процедур, черги при подачі звітності – на ці речі найчастіше нарікали підприємці раніше. Чи полегшиться звітування перед податковою у 2012 році?

- Безперечно. Нові „податкові правила” суттєво спрощують адміністративні процедури для підприємців, які витрачатимуть менше часу на ведення обліку та звітності. Для підприємців з доходом не більше 150 тисяч гривень в рік передбачено звітування за підсумками року. Для фізичних осіб – підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів. Фізичні особи – підприємці, які є платниками ПДВ, будуть вести облік доходів та витрат за формою та в порядку, визначеному Мінфіном.

- Як відомо, найбільше нарікань спрощена система оподаткування у попередньому варіанті викликала у підприємців-риночників, які працювали на фіксованому патенті. Чи безболісним буде їх перехід на „спрощенку”?

- Використовувати «спрощенку» зможе переважна більшість самозайнятих осіб, які торгують на ринках, надають побутові послуги населенню та мають доходи до 150 тис. грн. і при цьому не використовують працю найманих робітників. Отож, соціального напруження серед цієї категорії підприємців не буде . Тим більше, що ставка податку для них суттєво не зміниться. Такі платники зможуть працювати без застосування касових апаратів, звільняються від сплати податку за 1 місяць у разі відпустки та за період хвороби.

- Отож, до 25 січня цього року усі, хто має намір користуватися спрощеною системою оподаткування повинні завітати до податкової інспекції і..

- ...подати заяву. Однак, спочатку кожен підприємець, який претендуватиме на застосування спрощеної системи оподаткування, повинен проаналізувати свою бізнес –діяльність і визначитися щодо того, до якої категорії платника єдиного податку він належить. Важливо знати, що фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи:
- до першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.
Для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати .
- друга група - підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Ставка – від 2% до 20% мінімальної заробітної плати .
- до третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн. Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

- У які терміни здійснюється сплата єдиного податку?

- Як відомо, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць. На Волині на сесіях рад відповідного рівня встановлено ставки єдиного податку. Підприємцям -„єдинщикам” І та ІІ груп до 20 січня цього року потрібно перерахувати суму єдиного податку за перший місяць роботи у новому році.
Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

- Що змінилося для суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які перебуватимуть на спрощеній системі оподаткування?


- Платник єдиного податку – юридична особа може перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, за умови дотримання обсягу доходу, який не перевищує 5 млн. гривень. Раніше такий критерій становив не більше 1 млн. гривень. При цьому, середньооблікова кількість працюючих на підприємстів не повинна перевищувати 50 осіб. Власне це критерії для застосування „спрощенки” четвертою групою платників єдиного податку – компромісне рішення, яким врегульовано стосунки малого бізнесу і держави на законодавчому рівні відповідно до реалій економічного життя.

- Звичайно, що на практиці у підприємців виникає чимало запитань. Де можна отримати докладнішу інформацію?

- Насамперед, на веб-сайті ДПА у Волинській області створено розділ „Спрощена система оподаткування”, де постійно оновлюється інформація про особливості перебування на спрощеній системі оподаткування та інші актуальні моменти.
Окрім того, цими днями податківці активно консультують підприємців при подачі заяв. Щоб уникнути черг та забезпечити належні умови при подачі заяв про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, звітів по єдиному податку та розрахунків доходу за попередній календарний рік податкові інспекції області до 25 січня 2012 року працюватимуть з подовженим робочим днем.
Зокрема, подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування можна у робочі дні до 20.00, а у вихідні до 16.00.

-Підприємці кажуть, що найбільша проблема нині під час отримання свідоцтва платника єдиного податку- зміна КВЕДів.

- Запевняю, що зараз для отримання свідоцтва платника єдиного податку не потрібно негайно змінювати коди КВЕД. Класифікатор видів економічної діяльності 2005 року буде діяти до кінця 2012 року. Загалом у цьому році дійсні коди КВЕД і 2005 року, і 2010 року.

- Дякуємо за розмову.
Розмовляла Любов Гараніна

 

За інформацією prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa