Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-12-2011

Шопінг-візи до Польщі скоро стануть доступними і для ковельчан

Сьогодні з’явилося багато інформації про так звані шопінг-візи до Польщі. Перші пункти прийому заявок на їх отримання у листопаді відкрилися в Івано-Франківську та Львові. Чи матимуть таку можливість волиняни і коли та скільки коштуватиме шопінг-віза, розповів Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Марек Мартінек.

За його інформацією, система видачі так званих шопінг-віз є саме луцькою ідеєю, але розпочала вона діяти у Львівському консульському окрузі.

— До кінця березня 2012-го року в Україні планується відкрити кілька десятків таких пунктів, — каже пан Консул. — В початковому графіку, який ми отримали, згадується Рівне, де в третьому тижні лютого такий пункт має бути відкритий. Щодо Луцька, то у графіку записано, що пункт з’явиться після підписання угоди з Консулом. На жаль, до цього часу фірма, яка обслуговуватиме такі пункти, до мене ще не звернулася.

Запровадження шопінг-віз, за словами пана Консула, має кілька причин. Адже 1/3 громадян, які звертаються по візи, як мету подорожі декларують торгово-економічну діяльність.

— Тому ми хочемо відрізнити справжніх бізнесменів, які мають свої фірми і їздять по справах, від людей, котрі подорожують виключно з метою купівлі товару і його перепродажу в Україні, — пояснює пан Марек Мартінек. — Ми йдемо назустріч й тим, хто не займається торговельною діяльністю, але хотів би якісь товари придбати в Польщі для себе — це також дуже велика група людей. Таке вирішення дозволить уникнути фальшування документів і усуне фальшивих посередників. Також сьогодні спостерігаємо зацікавленість туризмом. Особи багатші можуть собі визначити цей виїзд за допомогою туристичної фірми. Особи бідніше хотіли б поїхати, але не мають ні запрошення, ні викуплених туристичних послуг, бронювання готелів. Шопінг-віза якраз і вписується у такі потреби. Людина декларує ціль в’їзду — закупи і, напевно, щось там придбає, але при нагоді могла б зреалізувати свою туристичну мету.

Отримання шопінг-візи пов’язано з простою процедурою.

— Перша візу громадянин отримає, якщо задекларує у візовій заяві, що направляється в Польщу за покупками, — роз’яснює Консул. — Це буде одноразова віза дійсна протягом одного тижня. Після здійснення покупок у Польщі і відбиття такс-фрі на кордоні, особа зможе чек такс-фрі повторно пред’явити заявляючи на отримання візи. Тоді вже отримає, звичайно, багаторазову візу. Консул оцінюватиме, на який термін її відкрити — рік чи півроку і на скільки днів — максимально може бути 90 днів. Простіше кажучи, чим на більшу суму будуть здійсненні покупки в Польщі, тим на більший термін буде відкрита наступна віза. Лишається можливість подавати заяви згідно старих правил. Сьогодні ми видаємо візи, які не називаються за покупками, але із цим пов’язані, — на підставі запрошень від гуртівень та магазинів в Польщі.

Але, як прокоментував «Відомостям» підприємець, який є торговим представником польської фірми на Україні, у Польщі не всі магазини дають чеки такс-фрі, а лише крупних торгових мереж, як от Tesco, Macro та інші. Щодо ціни, то шопінг-віза коштуватиме 35 євро плюс 250 грн. за послуги фірми, яка їх оформлятиме. Також у цих пунктах громадянам оформлятимуть документи й на інші види віз. Працівники пункту здійснюватимуть й електронну реєстрацію, адже не всі волиняни мають Інтернет і комп’ютери. Таким чином у Консульстві планують усунути посередників, які стоять тут під ворітьми і просять, наприклад, 500 євро за оформлення документів на довгострокову візу. Однак часто просто обманюють громадян. У новостворених пунктах такі послуги будуть значно дешевшими і легальними. До того ж відкриття такого пункту в Луцьку створить нові робочі місця. Скажімо, у Львівському пункті працює 70 чоловік. Єдина особлива вимога до працівників — досконале знання польської мови.

— Обмеження щодо видачі шопінг-віз — одне, — продовжує Марек Мартінек, — треба бути громадянином України і проживати у нашому консульському окрузі, з Харкова ніхто тут візи не отримає. До нашого округу входить Волинська і Рівненська області.

На запитання, чи можна скористатися шопінг-візою, скажімо, для поїздок до Чехії, Німеччини та інших держав Шенгенської зони, пан Консул відповів: що теоретично так, але можливі непорозуміння на кордонах.

— Кожна шенгенвіза типу С дає право на в’їзд до всіх країн членів Шенгензони, але прошу пам’ятати, що кожна з 25 держав видає таку візу з метою в’їзду до себе, — зауважує Марек Мартінек. — Прикордонні служби тих держав контролюють переміщення через кордон так званих третіх осіб. Тому якщо із шопінг-візою до Польщі їдете до чехів, то мусите мати якийсь документ, який підтверджує мету в’їзду, наприклад, резервацію готелю в Чехії. Великою помилкою громадян України є те, що вони їдуть до інших держав без підтвердження цілі в’їзду. Прикордонні служби можуть не впустити до себе, до того ж вписати до інформаційної системи Шенген — таким чином унеможливлюючи отримання вами візи протягом наступних п’яти років. Особливо принциповими у цих питаннях є німецькі стражі кордону. Система Шенген не захищається від в’їзду гостей, але вимагає просто порядку.

Довіка

Цього року включно до 7 грудня Консульство республіки Польща У Луцьку видало 108472 візи, з яких 30579 — для бізнесових справ. Крім того, видано близько 15 тисяч карт місцевого прикордонного руху. Зростає кількість громадян, які їдуть на навчання — цього року видано на такі потреби 1265 ві

prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa