Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-12-2011

У Ковелі вшановували чорнобильців

У Ковелі вшановували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які рівно 25 років тому відчайдушно кинулися рятувати свою рідну землю від страшної техногенної катастрофи. Правда, у той момент ці відважні хлопці (переважно 20-ти річні юнаки) ще навіть і не замислювалися над тим, куди їх покликала Батьківщина і, що вони там будуть робити, від кого чи від чого рятуватимуть людство.

А головне, у що згодом ця боротьба з невидимим ворогом обернеться для їхнього ж власного здоров’я. Не підозрювали ці молоді, повні життєвих сил люди, що пройде не так багато часу і тим, хто ще житиме, доведеться за останні копійки допиратися до Києва, щоб там, мітингуючи перед стінами Кабміну, докричатися до високопосадовців держави і захистити очевидне свої права на пільги та пенсії.

Чимало тих запитань, з якими чорнобильці України їхали до глави уряду, піднімалися перед керівництвом Ковельської міської влади незадовго до сьогоднішньої зустрічі. Люди шукали механізм збільшення своїх мізерних, сміхотворних пенсій. Однак питання зрушилося з мертвої точки лише тоді, коли мужі держави погодилися зглянутися на рятівників людства, підкріпивши свої благії наміри певними урядовими документами.

Про нову методику перерахунку фінансових виплат чорнобильцям говорила заступник начальника управління пенсійного фонду України в місті Ковелі Світлана Киричук.

Втім навіть тепер, коли вже прописаний механізм підняття пенсій та доплат, чорнобильцям все ж незрозуміла кінцева цифра складної математичної дії.

Скажімо, ліквідатор аварії на ЧАЕС Віталій Поліщук, який в числі перших кинувся до пошкодженого реактора викачувати радіаційну рідину, каже, що тут й рахувати було нічого, адже отримувати він мав би майже 7 тисяч гривень щомісяця. А що нарахують тепер, вже й побоюється прогнозувати. Не задоволений Віталій Степанович й роботою міської влади.

Таких же як він, невдоволених діяльність керівників міста, під час ділової зустрічі у приміщенні Будинку Рад виявилось чимало. Ліквідатори аварії, інваліди, вдови загиблих прагнули від міських чиновників отримати конкретні, чіткі відповіді на свої запитання і тим самим вирішити наболіле. Але натомість чули лише одні завчені, банальні фрази на кшталт: заходьте, поговоримо.

А людей у залі турбували звичайні життєві повсягленні питання: як отримати у користування земельну ділянку, можливості надання пільгового житла тощо. Як з’ясувалося згодом, у відділі земельних ресурсів вже ведеться робота щодо надання земельних ділянок під індивідуальне будівництво людям певних категорій, серед яких значаться й чорнобильці. Для потреб останніх вже відшукано аж три клаптика землі.

Звісно ж, окрім проблем насущних, цього дня ще згадували про страшні події 25-річної давнини. Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто не дожив до сьогоднішнього дня.

Голова міського осередку «Союз Чорнобиль України» Юрій Савчук колишній пожежник, котрий разом з групою своїх колег локалізовував вогонь на атомній станції, намагався розказати про подвиг таких же як він сам чорнобильців, але сльози, що накотилися на очі мужньому, сильному чоловікові, не дозволили це зробити.

Від громадської організації «Союз Чорнобиль України», партії ВО «Батьківщина», міської влади великій групі людей було вручено подарунки та грошові додатки. А далі усі присутні направилися до пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС. Там відбулася панахида, яку відслужив настоятель собору Святого Дмитра Солунського отець Анатолій. Завершилося зібрання покладанням квітів.

prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa