Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
15-12-2011

У Ковелі громадська рада розглянула важливі питання

Виконуючий обов’язки начальника Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області Ігор Мрачко під час засідання громадської ради озвучив звернення міліції до міської влади про обмеження робочого часу закладів торгівлі та ресторанного господарства в нічний час. Згідно статистики в стані алкогольного сп’яніння скоюється більшість злочинів. Особливу стурбованість міліції викликають заклади, що працюють вночі і в продажу мають спиртні напої. Адміністрація таких ресторанів, нічних клубів, барів не надто переймається безпекою своїх клієнтів, а тому в кожному з таких закладів протягом останніх трьох місяців вчинено в середньому до 20 злочинів.

Міський голова Олег Кіндер нагадав, що виконкомом у січні 2011 року було прийняте рішення про обмеження торгівлі алкогольними напоями після 22 години, крім закладів ресторанного господарства. На сьогодні є ряд звернень підприємців щодо відміни або ж перегляду цього документа. За словами Олега Олексійовича, влада у цьому питанні залишається категоричною, рішення залишиться в силі, адже потрібно дбати не лише про прибутки, але й думати про майбутнє, забезпечувати спокій в місті, безпеку городян.

Для того, щоб ще раз почути думку більш широкого загалу з цього питання, донести її керівникам закладів торгівлі секретар міської ради Михайло Гетьман запропонував провести громадські слухання за участю підприємців, керівників навчальних закладів, мешканців міста. Цю пропозицію було підтримано.

Про функціонування культурно-просвітницького центру присутніх поінформував заступник міського голови Ігор Прокопів. Він зазначив, що центр, як осередок культури, продовжує працювати. У закладі проходять концерти, виставки, свої заходи проводять громадські організації. Далі безпосередню координацію роботи центру буде здійснювати відділ культури виконавчого комітету Ковельської міської ради. Ігор Ярославович повідомив, що відповідно до звернень батьків свою роботу продовжить школа «Поліглот». Для організації виставок галереї на першому і другому поверсі будуть передані історичному музею. Міська влада планує розширити, збагатити експонатами музей Анроника Лазарчука. Для цього потрібно ряд питань узгодити з громадськими організаціями, зокрема із Ковельською філією «Союзу Українок». Проведено зустрічі з мистецькими обєднаннями, спілками художників і є спільне бачення щодо створення мистецької галереї міста. Для цього відділу культури доручено облікувати всі картини, які є в центрі і які складуть основу мистецької галереї.
Враховуючи рекомендації депутатської комісії, яка працювала в центрі, муніципальну аптеку закрито. Заклад не виправдав покладених на нього зобов’язань.

На сьогодні на це приміщення оголошено конкурс на право оренди без зміни цільового призначення, без права на приватизацію та із збереженням соціальних гарантій.
Ігор Прокопів також сказав, що призначено нового директора комунального підприємства «Культурно-просвітницький центр», бухгалтера, які зараз займаються відновленням документації та бухгалтерського обліку. Після завершення цієї роботи та отримання результатів перевірок буде рішення щодо подальшого функціонування цього підприємства.
Міський голова черговий раз наголосив, що приміщення культурно-просвітницького центру за рішенням сесії включене в перелік об’єктів, що не підлягають приватизації.

Влада зробить все можливе для збереження центру. Олег Олексійович закликав всіх до співпраці та звернувся з пропозицією представити своє бачення організації культурного життя центру.

Марія Хотинська, з ініціативи якої розглядалось питання функціонування культурно-просвітницького центру, запропонувала передати приміщення художній школі або історичному музею, натомість приміщення цих закладів здати в оренду. Також вона попросила не надавати приміщення комерційним структурам, а повністю зберегти його за містом. Було висловлено ще ряд пропозицій. Загалом думка присутніх була однозначною – культурно-просвітницький центр і надалі має бути гордістю міста.
Питання встановлення пам’ятного знака Борцям за волю України у місті обговорювалось неодноразово. Уже навіть проходив конкурс проектів, але запропонований варіант був відхилений обласною художньо-експертною радою.
Це питання знову сьогодні на часі.

На ім’я міського голови надійшов лист від станичного ОУН УПА Володимира Оксіюка про спорудження монумента Борцям за волю України до 70-ї річниці створення УПА. Зважаючи, що під час обговорення цього питання було багато пропозицій, думок, члени громадської ради вирішили рекомендувати відділу містобудування та архітектури протягом місяця оголосити конкурс серед ковельських митців на кращий ескіз та місце встановлення пам’ятного знака.
Під час засідання члени громадської ради розглянули звернення Волинської релігійної громади Прогресивного Іудаїзму про виділення земельної ділянки перед будівлею Палацу культури Шевченка для облаштування пам’ятного місця.
Саме на цій території знаходилось одне із найстаріших єврейських кладовищ в місті. Сьогодні це необхідно для увіковічення пам’яті померлих євреїв, встановлення історичної справедливості.

Було прийняте рішення запропонувати Волинській релігійній громаді Прогресивного Іудаїзму встановити пам’ятний знак поблизу Палацу, де уже зберігається кілька надмогильних плит. Після подання конкретних пропозицій щодо облаштування пам’ятного місця, це питання знову ж таки буде розглянуте на громадській раді.
prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa