Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
08-12-2011

Особлива дата для однієї з церковних громад Ковеля

4 грудня для однієї з церковних громад міста Ковеля щороку являється особливою датою. В цей день Церква вшановує пам’ять про значиму подію – Введення в Храм Пресвятої Богородиці. Вже останні 12 років поспіль церковні дзвони скликають людей на святкове богослужіння до Свято-Введенського храму.

З самого ранку до храму підходило все більше та більше людей, які прямували з усіх куточків Ковеля, щоб принести свої молитви до Пресвятої Богородиці. Божественну Літургію очолив архімандрит Варлаам, співслужили йому настоятель храму благочинний Ковельсько-Введенського округу о. Василій Сергійчук, благочинний Ковельських міських храмів о. Володимир Ровінський, благочинний Ковельсько-Воскресеньского округу о. Михаїл Чупак та численне духовенство міста і району.

Під час Літургії і молебню було піднесено до Бога молитви про зцілення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Володимира. За здоров’я Митрополита Володимира посилено моляться всі віруючі України.

Традиційно після закінчення богослужіння відбувся хресний хід, після якого архімандрит Варлаам звернувся до присутніх у храмі: «Кожна деталь свята Введення зворушлива і глибоко повчальна: виконання обітниці батьками, любов Отроковиці до храму, життя і виховання Її при храмі, Її відданість Богові. Як хотілося б, щоб цієї любові до храму, хоч трохи, набули ми всі. Як хотілося б, щоб окрім мирської суєти, тривог, роздратувань, у наші душі увійшли б враження від храму Божого. Адже храм — це відображення неба на землі, у якому людина, як в дзеркалі, може знайти себе і зрозуміти своє призначення».

Далі слова вдячності виголосив отець-настоятель о. Василій Сергійчук, відмітивши, якими важливими для нас усіх є труди і старання нашого правлячого архієрея єпископа Володимира і що громада буде завжди рада вітати Владику у Свято-Введенському храмі м. Ковеля.

Варто зазначити, що перша письмова згадка про храм датується кінцем XVII століття. Землі церква мала небагато. Приписана вона була до Воскресенського собору і не раз переймала на себе частину його обов’язків, адже він 5 разів переживав випробування пожежами.

Святиня вистояла під ударами Першої світової війни і революції. Ревно несла службу за часів польської окупації, але була зруйнована у роки Другої світової війни. До недавнього періоду на місці Введенської церкви стояло кілька осиротілих хрестів. У 1999 році розпочалась відбудова храму. Нині святиня є діючою.

prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa