Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
27-10-2011

Ковельчанам дуже повезло

Ковельчани зможуть дешевше ввозити товари в Україну, оскільки в Держмитниці погодилися підняти планку безмитного імпорту з 200 євро до 1 тис. євро. Лише по поштових посилок та експрес-відправлень верхня планка буде збільшена всього до 300 євро. Експерти вважають, що дана норма не призведе до скорочення нелегального ввезення товарів - доцільним є введення обмежень по видах транспорту.

Як стало відомо, Держмитниця і комітет Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики узгодили до другого читання одну з ключових норм нової редакції Митного кодексу. Поріг вартості товарів, при ввезенні яких громадянами в ручній поклажі або багажі не буде потрібно платити податки (мито та ПДВ), буде збільшений з 200 євро до 1 тис. євро. Загальна вага товарів однієї партії не повинен буде перевищувати 50 кг. Нагадаємо, в першому читанні Рада підняла планку в десять разів - до 2 тис євро (за вагою - 30 кг). Але пізніше Держмитниця попросила депутатів встановити поріг в 500 євро, щоб не створювати сприятливі умови для торгівлі великим обсягом товарів без оподаткування. Адже в ЄС діє обмеження в 300-450 євро на людину.

Митники домовилися з депутатами, що норма в 1 тис. євро буде поширюватися на фізичних осіб, які перетинають кордон не частіше одного разу на добу. У разі перевищення цієї суми або частоти виїзду за кордон товари будуть обкладатися митами - 10% вартості товару та ПДВ. При міжнародних поштових та експрес-посилках буде застосовуватися обмеження в 300 євро. Оподатковуватись буде частина їх вартості, що перевищує встановлений поріг.
Один із співавторів поправок до кодексу, член комітету Олег Царьов (Партія регіонів) вважає, що збільшення порогової вартості дозволить скоротити кількість тіньового ввезення товарів без сплати податків. "Під Харковом існує бізнес, коли безробітних об'єднують в групи для перетину кордону. До нас надходили сигнали, що цим займаються і правоохоронці. Звичайно, хотілося б встановити планку на рівні 2 тис. євро, а й запропонований поріг дозволить скоротити практику розподілу вантажів", - сказав він. Митний брокер Борис Магаричев радить ввести обмеження за видами транспорту, наприклад, для авіа встановити планку в 1,5 тис. євро, для автомобілів - 500 євро. "Саме автомобільним транспортом користуються люди, що формують групи для безмитного ввезення товарів. Навіть зараз при порозі в 200 євро можна легко зібрати групу з 4 осіб і вже на суму 800 євро можна ввозити безмитно", - пояснює брокер. Особливо така практика поширена в прикордонних районах.

Навіть із збільшенням планки до 1 тис. євро неможливо зупинити щоденний ввезення товарів окремими громадянами. "Запровадять грошові та часові обмеження, а як відслідковувати, чи перетнув громадянин кордон з товаром чи без? У паспорті адже ставиться штамп і фіксується вид транспорту, а не наявність товару. І через це при підготовці до другого читання в робочій групі комітету виник спір, який ні до чого не привів ", - пояснює один із колишніх співробітників Держмитниці. Крім того, обмеження на поштові пересилання також можна обійти, якщо розібрати товар на запчастини і відправити кількома посилками. Митники не в змозі перевірити весь обсяг посилок, що приходять в Україну. "Адже тільки та людина, яка шле посилку, і той, хто її отримує, знають, що порушують закон. За зовнішнім виглядом порушення можна і не визначити", - говорить він.

prokovel.com/kovel

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa