Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
29-09-2011

Прах родини Косачів перепоховають у Колодяжному?

Учасники міжнародного наукового симпозіуму «Леся Українка: доля, культура, епоха», який відбувся в Луцьку, підтримали пропозицію троюрідного племінника поетеси Роберто Гааба зробити на Волині своєрідний пантеон цієї славнозвісної родини, - пише ВІП.

Без сумніву, приїзд зі Швейцарії власника адвокатської контори з міста Лозанна Роберто Гааба став найголовнішою подією міжнародного симпозіуму. Як зазначив сам гість, з великого роду Драгоманових-Косачів у світі вже нема нікого з їхніх нащадків, хто б носив ці прізвища. І сам він виростав у родині, в якій, на жаль, не плекали українських традицій, а розмовляли італійською, бо мешкали в цій країні. Україна ж видавалася надто далекою і недружньою. Його мати — племінницю Лесі Українки, доньку її рідної сестри Оксани, теж звали Оксаною (Леся ласкаво називала її Оксанулькою). Про Україну, про знамениту, як виявилося згодом, родичку Роберто у дитячі та юнацькі роки знав дуже мало. Він і сприймав її не як відому поетесу, а як хвору жінку з великою волею до життя.

І лише по смерті матері, зайшовши в її кімнату, був вражений великою кількістю книг, написаних кирилицею. Досконало володіючи італійською, німецькою, англійською і французькою, знаючи латинь, він почав шукати корені свого слов’янського походження й вивчати... російську мову. Бо тоді вважав, на жаль, що це те саме, що й українська... Проте кореспонденту «Дня» пан Гааб уже похвалився, що нині читає твори своєї знаменитої родички в оригіналі і майже все розуміє.

Через 10 років після свого першого приїзду в Україну 2001 року Роберто Гааб уже є визнаним знавцем генеалогії Драгоманових-Косачів. Він розшукав багатьох їхніх нащадків, які нині розкидані по всьому світу. Як пише відома дослідниця Лесиної спадщини Тамара Скрипка, «завдяки цим контактам відкрилися нові невідомі архівні матеріали та біографічні факти найближчого сімейного оточення Лесі Українки». На Волині ж він уже втретє. Перший раз у Колодяжному побував у травні 2002 року. На запитання, які пережив відчуття, ступаючи на подвір’я родинного маєтку Косачів, чи сприйняв його лише як цікавий музейний об’єкт, чи щось защеміло у серці, щиро відповів: «Я не хочу робити ліричних відступів, але коли відвідую Колодяжне чи музей Лесі Українки у Києві і вдивляюся у родинні фотографії, доторкаюся до родинних реліквій, мені завжди здається, що тіні моїх предків тішаться, що я цікавлюся ними».

З розумінням сприйняли учасники симпозіуму давнє бажання Роберто Гааба (й зафіксували його у резолюції заходу) про перепоховання праху найближчих родичів Лесі Українки у Колодяжному. Його мати, сестра Лесі, похована в Празі, тітки Ольга й Ізидора — у Німеччині та США відповідно. Власне, якщо буде на те воля держави і воля представників родин Драгоманових-Косачів, то ідея може втілитися у життя. І тоді Україна та Волинь отримали б пантеон, який би всім сущим на цій землі додавав тих відчуттів, про які говорили і Роберто Гааб, і Сергій Романов. Відчуттів, звідки ми, яка наша історія, наше коріння. Бо й нинішні музеї родини Косачів — у Колодяжному, драми «Лісова пісня» — в урочищі Нечимне, де побували на екскурсіях учасники міжнародного симпозіуму, підтвердили цю думку. Чимало присутніх науковців, які написали про Лесю Українку та її рід багато статей і книг, які, здавалося, усе про неї знали, у меморіальних місцях справді відчули, що тут і досі живе дух цих великих людей.

kowel.at.ua/news/prakh_

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa