Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
27-09-2011

Чим «завинив» символ Ковеля?

Старий паровоз встановлений на Привокзальній площі Ковеля на честь бойових і трудових подвигів залізничників, які після війни відроджували місто з попелу, згарищ та руїн. Свою славну історію він почав у середині позаминулого віку і майже сто літ вірою й правдою служив людям. На постамент поруч із вокзалом паровоз урочисто здійнявся у серпні 1984 року якраз на свято працівників сталевих магістралей та на сорокаріччя звільнення міста від німецько-фашистських загарбників.

Хто б міг подумати тоді, що паровоз-пам'ятник на вічній стоянці буде служити людям й надалі. Минули роки - і в його машинному відділенні, топці поселилися «бомжі». Мешкають вони тут, щоправда, не завжди, бо до паротягу іноді навідуються працівники міліції. А бродяги - народ з «досвідом», на конфлікт із правоохоронцями без потреби не йдуть. Якось з пам'ятника невідомі злодюги вкрали пам'ятну дошку, яка була виготовлена із кольорового металу.

Першими з ініціативою демонтувати з постаменту паровоз виступили десять років тому члени парафіяльної ради храму Почаївської ікони Божої Матері Української православної церкви Московського патріархату. Його настоятель Володимир Ровінський та парафіяни у листі до тодішнього депутата обласної ради і на той час начальника локомотивного депо Богдана Бачука попросили вийти на відповідні інстанції із пропозицією демонтувати паровоз і тим самим надати можливість релігійній громаді впорядкувати квітами територію, звільнену від постаменту.

На думку парафіян, район Привокзальної площі докорінно змінив свій вигляд у зв'язку з побудовою тут культової споруди. Однак, як твердив Володимир Ровінський, неприємно вражає несумісне сусідство чепурного, доглянутого храму із забутим паровозом, який виконує роль не стільки пам'ятника, скільки відхожого місця. Настоятель і члени парафіяльної ради переконували, що церква буде найкращим пам'ятником трудівникам сталевих магістралей. Богдан Бачук тоді офіційно звернувся до міського голови із проханням підтримати цю пропозицію, але проти виступили прості залізничники, ветерани галузі, тому справа до демонтажу так і не дійшла.

А нещодавно до благодійного фонду «Ізіда», який очолює ковельчанин Володимир Косцьов'ят, звернулась група жителів міста з проханням ініціювати перед місцевою владою знесення паровозу як «знака комуністичного режиму». Це, мабуть, під впливом слів з відомої радянської пісні: «Наш паровоз вперед лети, в комуні зупинка»?

- Вся територія біля паровозу впродовж останніх років є звалищем сміття та місцем, де здійснюють свою природну потребу приїжджі особи, а також проживають безхатченки, - переконує Володимир Косцьов'ят. - На території церкви, з північної сторони паровоза, під час богослужінь збирається велика кількість жителів міста, однак знаходитись біля огорожі практично неможливо через неприємний запах, який йде від залишків сміття та інших відходів. За слів жителів, які постійно відвідують богослужіння, така картина спостерігається останніх три роки.

Як заявляє Володимир Косцьов'ят, в даний час триває збір підписів жителів міста, які ставлять перед владою питання про те, щоб паровоз зняти з постаменту та перемістити в інше місце, оскільки «даний предмет не тільки суперечить санітарно-гігієнічним нормам, а й нагадує жителям про комуністичний режим». А ще Володимир Кирилович каже, що з цього приводу побував на прийомі в одного міського високопосадовця, який сказав йому в присутності свідка таке: «Вам що, потрібна земля під паровозом?!»

До речі, головний лікар Ковельської районної санепідемстанції Ростислав Хільчук направив лист до відділу комунального господарства Ковельського міськвиконкому, аби встановити відповідальних осіб за санітарний стан території пам'ятника-паровоза. Але, як зауважує Ростислав Володимирович, з комунальними службами не вдається знайти спільне рішення, а тому він направив ще один лист, цього разу - ковельському міському голові Олегу Кіндеру, щоб з'ясувати, хто ж все-таки повинен відповідати за санітарний стан даної території. Дивує, що місцева влада не може дати ради антисанітарії.

Звичайно ж, далеко не всі ковельчани розділяють позицію Володимира Косцьов'ята та його однодумців. Звернення директора благодійного фонду «Ізіда», опубліковане у міськрайонній газеті «Вісті Ковельщини», як то кажуть, «зачепило» за живе багатьох, в тому числі й ветерана праці, заступника голови міської ради ветеранів Бориса Трикопу.

- Ну, нарешті, знайшли винного в наших безкультур'ї, дикунстві і хуторянстві, - обурюється Борис Костянтинович. - Виявляється, це паровоз, який стоїть на Привокзальній площі. Це він своїм могутнім черевом прикриває свинство людей, які лінуються вийти до сміттєвоза і потайки виносять мішки й пакети, злодійкувато підкидаючи їх під мовчазного велетня. Що ж, давайте знесемо його, і одразу, як у казці, люди перестануть ночами створювати кургани сміття на своїх подвір'ях. Давайте заодно знесемо такі пам'ятки тоталітарного минулого, як красень-вокзал, який стоїть поруч. Так можна дійти і до середньовіччя, запалити лучину і сидіти по хатах, демонструючи всьому світу свій хутірський менталітет. А паровоз - це дійсно символ, символ праці. Такі трудяги тягнули за собою всю економіку. Панове «благодійники», не торкайтеся того, до чого у вас руки не доросли. Не плюйте в душі тисяч залізничників Ковеля, не рвіть серця живих і не топчіть пам'ять померлих, які все життя своє віддали Паровозу.

Борис Трикопа закликає залізничників стати на захист пам'яті, просить скликати збори, приймати резолюції на захист пам'ятника-паровоза, просити владу взяти монумент під охорону, зробити тут надійну огорожу. Чи вдасться, як і десять років тому, відстояти один із символів міста залізничників?

kowel.at.ua/news/c

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa