Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
21-09-2011

Ковель:У місті 700 чоловік попросили в Азарова безкоштовні ліки від гепатиту

Громадські організації «Найщасливіша» та «Молодіжний центр Ковель» провели в місті акцію «Антивірус». Про це пише сайт міськради.

За підрахунками міністерства охорони здоров'я в Україні понад мільйон людей інфіковані вірусами гепатиту B і близько 1,2 мільйона вірусами гепатиту С. Голова МГО «Молодіжний центр Ковель» Олена Грицюк звернулася до присутніх із закликом не бути байдужими до проблеми захворюваності на вірусний гепатит. Метою акції було домогтися у державної влади підтримки хворих на гепатит через фінансування відповідної програми, а населення проінформувати про цю небезпечну хворобу. В Україні, за оцінками фахівців, курс лікування коштує до 20 тисяч доларів, що недоступно більшості українців. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що гепатит С може стати наступною епідемією, серйознішою за ВІЛ/СНІД.

До громадськості, що зібралась на центральній площі міста, звернувся заступник міського голови Ігор Прокопів. Він відзначив, що ситуація із захворюваністю на вірусні гепатити в Україні на сьогодні набуває загрозливих форм. Ця хвороба непомітно вбиває людину, якщо її вчасно не виявити і не вжити заходів. Уряд розробив державну програму, але коштів на неї не виділив. Тому велика кількість пацієнтів в Україні не в змозі отримати кваліфіковану консультацію та адекватне лікування в разі виявлення гепатиту. Він подякував активістам громадських організацій, котрі стали ініціаторами проведення цієї акції в місті Ковелі.

До слова також була запрошена в.о. завідувача інфекційним відділенням Ковельської міськрайонної лікарні Альбіна Коссак. Вона ознайомила з ситуацією, що склалася на сьогодні в місті Ковелі із захворюваністю на вірусні гепатити, способами зараження та методами профілактики цієї хвороби.

Організатори акції влаштували концертну програму за участю Інни Яблонської, учасниці зразкової студії «Нові таланти», та репера з міста Нововолинська Славка Святинчука, які виконували пісні на соціальну тематику.

Впродовж трьох годин волонтери з громадських організацій зібрали 700 підписів, які будуть направлені в Кабінет Міністрів України разом із листом щодо виділення коштів на безкоштовне лікування хворих гепатитом. Разом зі збором підписів було проведено соціологічне опитування «Принципи національного відродження». На завершення акції провели розіграш талону безкоштовного тестування на вірусний гепатит. Його виграла 16-річна ковельська школярка (вартість проведення тесту на гепатит сягає 200 гривень).

Подібні акції відбулися в багатьох містах України, але Ковель перевершив усіх за кількістю зібраних підписів – 700!

kowel.at.ua/news/u_

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa