Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
16-09-2011

У Ковелі свій «Еліта-центр»

30 молодих сімей Ковеля чекають на свої квартири з 2009 року. Про це інтернет-видання «Волинська правда» повідомили в Ковельському МВК.

Уже тричі протягом місяця представники влади міста Ковеля, зокрема й міський голова Олег Кіндер, зустрічалися з представниками Управління житлового будівництва Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та Волинського регіонального управління цього фонду. Про це інтернет-видання «Волинська правда» повідомили у Ковельському МВК.

Міська влада занепокоєна невиконанням УЖБ зобов’язань, взятих перед інвесторами будинку по вулиці Ватутіна, 70б, які уклали договори про інвестування в будівництво житла в рамках державної програми «Житло для молоді».

Ключі від своїх помешкань 30 молодих сімей (перша секція будинку) мали отримати ще у 2009 році. Частина інвесторів погодилася підписати угоди про перенесення термінів здачі будинку на четвертий квартал 2011 року. У грудні цього року перший під’їзд будинку має приймати новоселів. Але, оцінивши стан його готовності, інвестори не вірять, що у зазначені терміни будинок буде зданий у користування. В ситуацію втрутилася влада міста, відстоюючи інтереси ковельчан. З 2007 року по 2010 включно з міського бюджету виділено коштів на суму 1 мільйон 597 тисяч гривень.

Мова йде про будівництво 85-квартирного житлового будинку: перша секція (лівий під’їзд) – 30 квартир, друга секція (правий під’їзд) – 30 квартир, третя секція (середній під’їзд) – 25 квартир. Початковий проект передбачав 60-квартирний будинок елітно-економічної категорії. Квартири на п’ятому поверсі мали бути дворівневі, так званого еліт-класу. Крім того, було заплановано певну інфраструктуру (магазин, перукарню тощо). З часом проект довелося змінювати, залишивши тільки помешкання для молодих сімей, без інфраструктури та елітних квартир, придбати які не знайшлося бажаючих. На коригування проектно-кошторисної документації було витрачено близько мільйона гривень. І будівництво довелося призупиняти.

Крім того, організація будівельного процесу була недостатньою. Управління не могло визначитись із генпідрядником, що не сприяло планомірному веденню будівництва. З’ясовано також, що майже 40% коштів, які були перераховані на будівництво, використані керівництвом Управління житлового будівництва не за прямим цільовим призначенням. З квітня 2010 року фінансування будівництва було призупинено за судовими суперечками, що виникли між фондом та підрядниками, а також між новим та старим керівництвом фонду. З грудня 2010 року фінансування поновлено, але темпи будівництва просуваються досить повільно.

Колектив інвесторів будинку уже десятки разів звертався в усі можливі інстанції, зокрема в Генеральну Прокуратуру та Адміністрацію Президента України, за роз’ясненнями та з проханням посприяти прискоренню будівництва, але відповіді були невтішними. Інвестори можуть подати до суду і мають усі шанси виграти його. Та реально повернути свої гроші навряд чи зможуть. Крім того, вони ще й втратять відсотки, які сплачували державі за наданий кредит.

Офіційно житловий будинок по вулиці Ватутіна, 70б мають здати у грудні 2011 року. Нині виконувач обов’язків директора Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Костянтин Андрійчук повідомляє, що завершення будівництва не може відбутися вчасно через відсутність коштів. Гроші Фонд отримав, але на будівництво об’єкта вони не потрапили. Майже 7 мільйонів гривень. було використано попереднім керівництвом Фонду не за цільовим призначенням. Тривають судові розслідування.

Завершити будівництво своїми коштами Фонд не в змозі, тому звернувся до міської влади Ковеля за фінансовою допомогою. На зустрічі представників влади міста, фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, Волинського регіонального управління цього фонду та інвесторів, що відбулася 14 вересня в міській раді, піднімалося ряд питань щодо подальшої долі будинку та завершення його будівництва. Інвестори висловили сумнів, що кошти, які Фонд просить у міської влади, будуть використані за призначенням. Наразі інвестори мають намір офіційно звернутися до міської влади з проханням про виділення коштів з місцевого бюджету на завершення будівництва. За словами забудовника, на завершення будівництва першого під’їзду будинку треба 4 мільйони гривень. Півтора мільйона в.о. керівника Фонду Костянтин Андрійчук пообіцяв виділити з коштів Фонду. Заступник міського голови Геннадій Сорока звернувся до керівництва Фонду подати розроблений календарний план, який міститиме інформацію про заплановані роботи, обсяги необхідного фінансування, терміни виконання робіт та ін. Міська рада розгляне можливість фінансування будівництва в разі, якщо Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву гарантуватиме, що кошти будуть використані за цільовим призначенням.

kowel.at.ua/news/

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa