Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
27-05-2011

Ковельське підприємство визнане кращим

Ковельське спеціалізоване лісогосподарське акціонерне товариство «Тур» визнано лідером загальноукраїнського екологічного проекту в номінації природоохоронної діяльності 2011 року.

«Зрубав одне дерево - посади десять!» - за таким принципом вже давно працює колектив Ковельського СЛАТ «Тур», яке створено 35 років тому. Щороку лісівники висаджують на зрубах та малопродуктивних землях півтора-два мільйони сіянців, які беруть в основному із власного розсадника в Стеблівському лісництві. Для озеленення вирощено 100 тисяч штук декоративних вічнозелених хвойних і листяних порід. Загалом же товариство має у своїх семи лісництвах майже 50 тисяч гектарів лісу.

А ще СЛАТ «Тур» славиться тим, що займається благодійництвом. За його підтримки на Ковельщині побудовано і відремонтовано чимало навчальних закладів.

У нелегкий час становлення Української держави, коли діти в сільських школах мерзли на уроках, підприємство безкоштовно передавало дрова, намагаючись всіляко допомогти. Забезпечуються в міру можливості твердим паливом також заклади медицини та культури, а пенсіонерам дрова часто розвозять лісівники своїм автотранспортом. Жодна церква в районі не будувалася без допомоги СЛАТ «Тур». Авторитет акціонерного товариства досить високий, а тому можлива передача всіх лісів, як кажуть, в одні руки, на Ковельщині сприймається несхвально.

Перед підприємством, як найбільшим у районі користувачем землі та лісу, постають складні екологічні проблеми: боротьба з лісовими пожежами, засміченням та забрудненням земель, охорона лісу від самовільних рубок тощо. Силами лісової охорони щороку організовується до трьохсот рейдів з охорони лісових багатств і тваринного світу. Як зазначають численні позавідомчі перевірки, СЛАТ «Тур» із всім цим справляється добре. Про це також свідчить багато вжитих заходів.

Чимало робиться для озеленення міста Ковеля та інших населених пунктів. Лише нинішнього року підприємство передало міській владі понад сотню деревець туї, багато листяних та хвойних дерев. Достатньо зайти на його територію, де знаходяться деревообробні цехи та автоколона, щоб зустріти гарні зразки озеленення: чудові алейки із самшиту і туй. Та це й не дивно, бо сам директор СЛАТ «Тур» Петро Смаль колись працював озеленювачем і його естетичні смаки відомі. За час функціонування лісогосподарського акціонерного товариства в цілому створено майже 5,5 тисячі гектарів рукотворного лісу - майже ціле лісництво. І сьогодні здобутки багаторічної діяльності лісівників незаперечні.

- За останніх десять років приріст запасу деревини в наших лісах становить один мільйон 760 тисяч кубометрів, - каже заслужений лісівник України і депутат Ковельської районної ради трьох скликань Петро Смаль. - Це свідчить про те, що для лісів таке господарювання не є виснажливим і забезпечує перспективу на майбутнє.

Добра тенденція спостерігається і в мисливському господарстві, до складу якого віднесено понад 29 тисяч гектарів угідь. Зростає чисельність основних видів мисливських тварин: лосів, кабанів, косуль, а минулого року Петро Смаль бачив навіть рись, яка занесена до Червоної книги України. Трапляються й такі рідкісні для України птахи, як глухарі. Випущено в угіддя фазани. Цьому всьому передує комплекс біотехнічних заходів по відтворенню тваринного світу, створення достатньої кормової бази. Охорона тваринного світу, звичайно ж, потребує чималих зусиль.

- Підприємство приділяє велику увагу природоохоронній справі, - говорить Петро Смаль. - Нами створено п'ять заказників місцевого значення на загальній площі 3,5 тисячі гектарів.

Належний рівень природоохоронної діяльності відзначався багатьма керівними інстанціями, а нещодавно акціонерне товариство отримало чергову нагороду - диплом загальноукраїнського екологічного проекту в номінації «Лідер природоохоронної діяльності - 2011». Між іншим, єдине серед лісогосподарських підприємств області.

Ярослав ГАВРИЛЮК, газета «Волинь нова»

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa