Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
20-04-2011

Гості з Польщі у Ковельській міській гімназії

14 квітня у Ковельську міську гімназію завітала делегація з польського містечка Холма, учні та викладачі з партнерської школи Комплексу психолого-педагогічної допомоги №1. Більша частина польських школярів взагалі ніколи не була за кордоном, тож це був їхній перший візит в Україну, і цілком зрозуміло, що вони почували себе трохи ніяково і збентежено при першій зустрічі з гімназистами. 

Але дружелюбний настрій учнів 5-А, 5-Б та 6-Б класів, які виявили бажання приймати у своїх сім’ях польських гостей, відразу ж розсіяв цей острах, і мовний бар’єр у спілкуванні, який здавався однією з найскладніших перепон, відійшов на задній план. У сім’ях ковельських гімназистів Зубрицької С., Зубчук С., Гордіюк М., Філімонюк Н., Кухарука А., Зейко Н., Білоус І., Грисюк І., Йовик К., Малашевської Д. польські гості потрапили в комфортну атмосферу сімейного піклування, мали чудову можливість познайомитися з українськими звичаями та традиційними національними стравами. 

15 квітня на польських школярів чекала насичена програма перебування. У кабінеті інтерактивних технологій учениця 6-Б класу, член Шкільного Європейського Клубу «Diversity» Білоус Ірина представила мультимедійну презентацію про Ковельську міську гімназію на польській мові, а учениця 7-А класу Комар Катерина виступила з презентацією «Волонтер – це стан душі». Польські школярі не лише прослухали цікаві виступи ковельських гімназистів, а й взяли активну участь в їх обговоренні, ставили змістовні запитання. Після презентацій гостей було запрошено відвідати уроки біології у 5-Б класі (вчитель Нечипорук С. Я.) та математики (вчитель Купрійчук П.Т.). 

Вперше в гімназії було започатковано традицію – посаджено дерево, як символ партнерства, дружби та подальшої співпраці. Екскурсія до краєзнавчого музею нашого міста виявилася для польських гостей цікавою та змістовною: знайомство з українськими національними костюмами, історією виникнення та становлення м. Ковеля, сучасний розвиток міста-залізничників. Під час відвідування української православної церкви Дмитра Солунського ковельські гімназисти та холмські школярі спільно долучилися до акції «Посади дерево дружби». 

Разом гості та гімназисти відвідали громадську організацію Реабілітаційний центр м. Ковеля, де мали можливість побачити майстер-клас з бісероплетіння та були запрошені на майстер-клас з писанкарства напередодні одного з найбільших християнських свят Воскресіння Христового. 

У піцерії «Класік» всі учасники проекту «Річко Буг, не діли нас, а з’єднуй», координаторами якого були викладач Комплексу психолого-педагогічної допомоги №1 м. Холма Агнєшка Багінська, соціальний педагог Ковельської міської гімназії Ірина Клинова, вчитель іноземних мов гімназії Вікторія Гарбуз, керівник громадської організації Реабілітаційний центр м. Ковеля Наталія Славікова, мали змогу не лише скуштувати смачні піци, приємно провести час у комфортній обстановці, а й були несподівано вражені сюрпризом, який приготували їм працівники піцерії, пригостивши гостей смачним морозивом. 

Прощання ковельських та холмських школярів було теплим, дружнім, кожен учасник проекту поділився своїми враженнями та висловив сподівання на наступну зустріч, що підтвердило важливість організації спільних українсько-польських заходів.


Про Ковель

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa