Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
28-02-2011

Польські бізнесмени зацікавлені у переробці ТВП у Ковелі

У Ковелі уже втретє побував голова Українського центру бізнесу у Варшаві Ян Маньковскі.
Щоразу до нашого міста з ним приїздять представники ділових кіл Польщі, керівники та власники підприємств різних сфер діяльності. У складі третьої делегації вперше прибули польські підприємці, бізнес яких пов'язаний з переробкою твердих побутових відходів. 

Розвиток комунального господарства є важливою складовою економічного і соціального зростання як Польщі, так і України. Проблеми обох держав у цьому напрямку досить схожі, тому і шляхи їх вирішення можна шукати спільно. Польські міста уже мають певні напрацювання в цьому напрямку, але мають намір вдосконалювати процес відбору, вивозу та переробки сміття. Їх досвід для Ковеля буде важливим і корисним. Про це йшлося у розмові між міським головою Олегом Кіндером та власником підприємства з переробки побутових відходів Юзефом Собесяком. 

Міський голова наголосив на тому, що проблема переробки твердих побутових відходів в Україні сьогодні практично не вирішується. Тому Ковель може стати прикладом для інших, якщо започаткує діяльність у цьому напрямку. Проблема переробки твердих побутових відходів має екологічний характер, а її вирішення – це не лише питання окремо взятого міста. Тому, за словами Олега Кіндера, цю проблему варто вирішувати спільно з керівництвом Ковельського району. Але не варто просто збільшувати площі для розміщення наступної черги полігону ТВП. Треба займатися сортуванням і переробкою. Волинь має 1 млн. кубічних метрів відходів в рік. А зважаючи на те, що Ковель розташований у географічному центрі області, підприємство, що здійснюватиме сортування та переробку твердих побутових відходів, буде вигідним всьому регіону. 

На думку польських бізнесменів починати треба з інформування громадськості - переконання населення у важливості роздільного збору сміття, його сортуванні.
Маріан Сервах, президент фірми «Ізба господарча», до якої входить 78 польських підприємств різних сфер діяльності, засвідчив зацікавленість у спільній організації бізнесу обох сторін. Побутові відходи є джерелом альтернативної енергії. Саме відновлювальна енергетика набирає дедалі більшої популярності в світі. Перехід на альтернативні джерела енергопостачання, переконаний Маріан Сервах, є важливим у контексті гарантування енергетичної стабільності. 

На разі обидві сторони засвідчили свою зацікавленість у співпраці усною домовленістю. Для визначення наступних кроків до майбутнього співробітництва польська сторона чекає від ковельчан відповідної інформації, яка допоможе сформувати більш конкретні бізнес - пропозиції.


За інформацією сайту prokovel.com

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa