Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
17-12-2010

Сміти чи не смітити?

Проблема відходів є однією з найбільш актуальних проблем багатьох міст та населених пунктів. Місто Ковель не є винятком. Основну складову в загальній масі відходів, що утворюються в місті, займають побутові відходи, як тверді так і рідкі. 

Власники відходів, а це підприємства, фізичні особи – підприємці та громадяни, принаймні більшість з них, укладають відповідні угоди зі спеціалізованими організаціями, які забезпечують у відповідності до чинного законодавства видалення відходів на місцевих накопичувачах, полігонах та сміттєзвалища. Ці послуги, зрозуміло не безкоштовні. 

Звісно, дешевше викидати відходи за власним розсудом. Але за вчинення протиправних дій законодавством передбачена відповідальність. На сьогодні міра покарання за порушення законодавста у сфері поводження з відходами дещо змінилась. Так, 16.02.2010р. набули чинності зміни до Кодексу України про адміністративні порушення. 

Згідно нововведень, за порушення вимог законодавста під час збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення відходів винну особу, якщо це громадянин, чекає штраф у розмірі – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 1360 грн., і, якщо це посадова особа або громадянин – суб’єкт підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить від 850 до 1700 грн. До цього ж порушником мають бути відшкодовані збитки завдані державі через забруднення та засмічення відходами земельних ресурсів. 

Нові штрафні санкції не є малими, тому є сенс не ризикувати, а належно виконувати вимоги законодавства у сфері поводження з відходами. Сектор екології, благоустрою та охорони навколишнього середовища відділу комунального господарства виконавчого комітету міської ради наразі запевняє, що зі свого боку вживає дієвих заходів щодо забезпечення невідворотності покарання винних осіб. 

Забруднюючи довкілля людина не тільки завдає шкоди особисто собі, а й дуже жорстоким та цинічним способом обкрадає власних нащадків, залишаючи їм у спадок купи сміття, спотворені ландшафти, брудні водойми та сморідне повітря. Тож «Смітити або не смітити?» - це запитання до совісті кожного.


Головний спеціаліст сектору
екології, благоустрою та охорони
навколишнього середовища
відділу комунального господарства А.Ф.Киричук

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa