Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
07-12-2010

Що таке ОСББ та навіщо воно потрібне?

Житло - найважливіший елемент сімейної власності,вирішальний чинник, що визначає майновий статус родини. Житло для багатьох родин залишилося єдиним цінним майном, про збереження якого треба дбати, і йдеться не тільки про квартиру, а й про весь будинок. Бо що з того, що у квартирі зроблено євроремонт, якщо загальний стан будинку не втішний: протікає дах, поіржавіли стояки, у під“їздах ні вікон, ні дверей. Тож утримання будинку в доброму стані забезпечує власникам помешкань їхній майбутній статус. 

Однією із форм реформування житлово-комунального господарства є створення об“єднань співвласників багатоквартирного будинку. ОСББ – єдиний механізм, за допомогою якого власники житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть спільно володіти, користуватися і здійснювати управління будинком загалом. Об“єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об“єднання. 

Члени ОСББ самостійно керують своїм будинком: самі наймають прибиральниць, сантехніків, працівників для ремонтних робіт. І звичайно, як кожний добрий господар, перевіряють, як виконано роботу. Члени об“єднання на загальних зборах затверджують план ремонтних робіт у будинку та їх кошторис. Гроші, що їх зберуть мешканці, використовуються за призначенням. Будь – хто з –поміж членів ОСББ може переглянути бухгалтерські документи й переконатися в цільовому використанні коштів. 

Загальні збори можуть прийняти рішення про списання боргів його членів у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання неподільного і загального майна об“єднання на суму боргу.
Майже в кожному будинку є нежитлові приміщення: підвали, місця для дитячих візків, а також прилегла до будинку земельна ділянка, рекламні площі та інше. Здаючи їх в оренду, мешканці матимуть можливість одержувати додаткові доходи для утримання свого будинку.
В будинках, які належать до ОСББ, квартплата здебільшого нижча, ніж в інших. 

Мешканці ОСББ дбайливо ставляться до загального майна: не бруднять стін, не ламають дверей, не розбивають поштових скриньок, так як це все ремонтувати доведеться своїм коштом.
Створивши ОСББ – будинок матиме справжнього господаря, здатного підтримувати порядок і берегти майно. На сьогодні у Ковелі створено 21 об“єднання співвласників багатоквартирних будинків.Начальник відділу обліку,
розподілу та приватизації житла О.О.Войтюк

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa