Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
16-11-2010

Анатолій Семенюк презентував свою нову книжку про Ковель

15 листопада відзначив День народження Анатолій Володимирович Семенюк, знаний на Волині поет та журналіст. 18-річним юнаком розпочав трудову діяльність у колгоспі та згодом змінив чимало керівних посад: очолював колективи електромереж Ковельського району, ЖЕКу №2, був керуючим справами у районній раді та консультантом міського голови. 


Та найважливіше, що Анатолій Семенюк двічі обирався керівником міста залізничників. 1991 року на сесії міської ради він обраний головою виконкому міськради, а у 1994 році, коли посада очільника міста стала виборною і змінилася як її назва, так і функції, на виборах прямим голосуванням обраний ковельчанами міським головою. Нині Анатолій Володимирович виконує обов’язки директора Ковельського культурно-просвітницького центру. 

І хоча здебільшого відомі поети та письменники починають писати ще у дитинстві, Анатолій Семенюк швидше є винятком із правил. Свій перший вірш він написав у 49. Та вже 17 років Анатолія Семенюка не полишає творча муза. Видано 15 збірок, у співавторстві з композиторами написано десятки пісень. 


У тандемі з Миколою Гересом створено «Пісню про Ковель», що впродовж багатьох років залишається своєрідним гімном нашого міста. До вершини своєї творчості Анатолій Семенюк йде впевнено, набираючись досвіду, відшліфовуючи свою майстерність, шукаючи нові образи у житті, в природі, в своєму оточенні. Найдорожчими для себе поет вважає вірші про маму. Важливою підтримкою для нього були і залишаються рідні - дружина Марія, двоє синів та двоє онуків.
- Анатолію Володимировичу, що для Вас означає місто Ковель у житті? 

Анатолій Семенюк: «Ковель – рідне місто моє, ти мов квітка у центрі Волині». Я пишаюсь тим, що ковельчани люблять мої вірші, слова з яких стають особливими не лише для мене. Ковель - прекрасне місто, яке з висоти років і досвіду бачиться мені все кращим, ліричним та ще ріднішим. Особливого натхнення до творчості додає краса поліської природи: 

Стоїть на роздоріжжі місто,
Спокійне, тихе і зелене.
Сади розсипались намистом
І липи туляться до мене.
 

День свого народження Анатолій Семенюк відзначив презентацією чергової книги: «Ковель: шлях через віки». 12 розділів видання містять найповнішу інформацію про 700-літню історію міста Ковеля та вірші місцевих поетів. Це дослідницька робота, над якою автор працював два роки, проаналізувавши ряд архівних та історичних матеріалів, спілкуючись з ковельчанам, вивчаючи історичні факти та події, згадуючи відомих особистостей, які залишили помітний слід в історичній долі нашого міста. 

Одним із таких постатей був і залишається художник Андроник Лазарчук, музейна кімната якого знаходиться в культурно-просвітницькому центрі. Анатолій Семенюк також презентував написану в художній формі на основі наукових досліджень книгу «В обіймах мистецтва», присвячену художнику. 

Особливим подарунком для музейної кімнати стало погруддя Андроника Лазарчука, виготовлене із дерева скульптором та різьбярем Валентином Данилюком. Серед гостей, присутніх на святі, був професор ВНУ ім. Лесі Українки Геннадій Бондаренко,Заслужена артистка України Світлана Мирвода, директор обласного краєзнавчого музею Анатолій Силюк, представники міської та районної влади, а також директор художньої школи, яка віднедавна носить ім’я Андроника Лазарчука, Олена Цьомик. 

Надія Назарова

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa