Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
06-10-2010

Що необхідно знати про субсидії

Субсидія – це адресна безготівкова допомога держави сім’ї, що виділяється з державного бюджету на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг.

14 липня 2010 р. Урядом ухвалено постанову № 621 «Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг», якою передбачено зменшення обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги, зокрема:
- для працюючих громадян з 20% на 15%;
- для непрацездатних пенсіонерів, які зареєстровані та проживають самі, з 15% на 10%.

Також порядком призначення субсидій передбачено, що право на 10 відсотків обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги мають також сім’ї, в складі яких є неповнолітні діти або інваліди 1-ої чи 2-ої групи, якщо дохід із розрахунку на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму.

Звертаємо Вашу увагу на те, що при призначенні субсидії враховується майновий стан родини, а тому при заповненні декларації декларується майновий стан не тільки осіб, які зареєстровані в квартирі, а й чоловіка (дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою, в тому числі і розмір земельної ділянки.

Пенсіонерам, які отримують пенсію в управлінні Пенсійного фонду України в м.Ковелі, довідку про розмір пенсії надавати не потрібно, але працюючі пенсіонери повинні надати довідку про доходи з місця роботи.

Особи працездатного віку надають довідки про доходи за шість попередніх місяців.

В разі, якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є працездатна особа, яка не працювала і не навчалась, при цьому не шукала роботу через службу зайнятості протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за субсидією, субсидія не призначається. Але безробітним, які стоять на обліку у службі зайнятості, субсидія призначається на загальних умовах, для цього надається довідка з центру зайнятості про розмір допомоги по безробіттю за останні 6 місяців.

Родина, яка не має права на призначення субсидії на загальних підставах, може подати заяву до комісії міськвиконкому про призначення субсидії, як виняток. Заява подається спеціалісту відділу державних соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення (вул.Незалежності,148) одночасно з комплектом документів.

Рішення про призначення (не призначення) житлової субсидії приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Крім того, питання призначення субсидії, як виняток, розглядаються вищезгаданою комісією, якщо:
1. У володінні родини є інше житлове приміщення, загальна проща яких перевищує норму споживання.
2. Родина володіє більш, ніж одним автомобілем.
3. Житлове приміщення родиною придбане протягом останніх 365 днів до моменту звернення.
4. Житлове приміщення родина здає у найм або оренду.
5. Будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб (це може бути купівля земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо).
6. На загальну площу житла.

І ще дуже важлива особливість порядку призначення субсидій. До членів сім'ї, доходи яких враховуються при призначенні субсидії, належать особи, зареєстровані у відповідному житловому приміщенні.

Якщо родина на час підвищення тарифів користується житловою субсидією, то звертатися до управління праці та соціального захисту не потрібно, оскільки субсидія за новими тарифами буде перерахована автоматично без звернень громадян в межах терміну її призначення. Також до 30 серпня поточного року буде проведено перерахунок в зв'язку із зменшенням відсотку обов’язкового платежу.

Для призначення субсидії власник(співвласник) житлового приміщення, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту населення :
● заяву;
● декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
● довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (для працюючих);

Прохання для тих, хто звертається за субсидією вперше, або не звертався впродовж декількох років, мати при собі будинкову книгу, всі квитанції по оплаті за житлово-комунальні послуги для правильного заповнення особових рахунків в заяві, а також свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, паспортні дані всіх зареєстрованих для внесення їх в електронну базу даних.

Громадянам, які проживають у приватному секторі і користуються природним газом, звертатись до управління необхідно після початку опалювального сезону (жовтень2010р.)

Нагадуємо, що в управлінні створено штаб по координації надання житлових субсидій. З 7.30 до 21.00 в робочі дні працює «гаряча лінія» за номером телефону 5-29-19, де громадяни можуть отримати роз’яснення на всі свої запитання.

Ковельський МВК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa