Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
14-07-2010

Інформація про надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності у січні – червні 2010 року

Ковельський міськрайонний центр зайнятості працює стабільно і виконує взяті на себе відповідно до законодавства – у т.ч. антикризового у сфері зайнятості – зобов’язання (Послугами служби зайнятості протягом 1 півріччя скористалися 3742 особи. 

З них: працевлаштовано – 1526 чол.; охоплено навчанням – 277 чол.; брало участь у громадських роботах 517 безробітних; надано дотацію роботодавцю на створення додаткових робочих місць для працевлаштування 115 чоловік). 

Серед перспективних напрямів роботи – відновлена цьогоріч виплата допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної спави. У звітному періоді за сприянням Ковельського міськрайонного центру зайнятості своє захоплення перетворили на улюблене заняття 13 безробітних. Важливо, що більшість із них – молоді люди віком до 35 років – 8 осіб. Серед бізнесменів-початківців – 6 жінок, 2 осіби, які потребують додаткових гарантій соціального захисту. Загальна сума виплаченої допомоги становить 77 146,54 грн. 

Фахову підготовку за напрямом підприємець-початківець пройшли 17 безробітних на базі Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ.
Спеціалісти центру зайнятості й тренери громадських організацій-партнерів проводили профінформаційні та профконсультаційні групові заходи за участю безробітних, котрі мали намір стати підприємцями. 

Впродовж 1 півріччя 2010 року проведено 26 таких семінарів, в яких взяло участь 502 безробітних. До проведення цих заходів залучались спеціалісти служби зайнятості, спеціалісти управління економіки та розвитку інфраструктури, відділу культури і туризму, управління АПК Ковельської РДА, представники громадських організацій (ГО „Волинські перспективи”, КК „Територія бізнесу”, ВОМГО „Регіональний Інститут Європейського Розвитку”, „Молодіжний центр праці”). 

Також служба зайнятості надає незайнятим громадянам послуги, які спонукають їх до активного пошуку роботи та самостійної зайнятості. В нинішній час, коли зменшилась потреба в працівниках на підприємствах, для жителів села ведення особистого селянського господарства стає одним із способів матеріально забезпечити свою сім’ю, задовільнити особисті потреби шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використання власного майна, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. 

В 1 кварталі працював проект „Зимова агрошкола”. В Ковельському міськрайонному центрі зайнятості 78 безробітних відвідали семінари на тему „Особливості вирощування картоплі”, „Основи розведення кролів”, „Особливості розведення домашньої птиці”, „Захист с/г культур від бур’янів, хвороб та шкідників”.
У центрі зайнятості наявні матеріали з питань організації та ведення підприємницької діяльності.
Володіючи інформацією й потрібними знаннями, безробітні, котрі вирішили організувати власну справу, віднаходять таку бізнес-ідею, яка б не тільки покращувала їх матеріальне становище, але й приносила користь суспільству. 

Одним із яскравих прикладів започаткування власної справи є надання ветеринарних послуг Лукашуком Сергієм Володимировичем.
Народився 4 вересня 1981 року в м. Ковелі, 1998 року закінчив школу. Далі – навчання в Львівській Академії ветеринарної медицини за спеціальністю «ветеринарна медицина», працював в СТзОВ «Колос» с. Поворськ ветфельдшером, лаборантом бактеріологічного відділу Ковельської районної державної лікарні ветеринарної медицини, з 2005 року – головний спеціаліст Управління ветеринарної медицини. 

Тому після звільнення з роботи проблем з вибором бізнес-ідеї не виникло.
Закінчивши цільові курси «Підприємець-початківець», Сергій Володимирович успішно захистив бізнес-план і взявся до організації власного бізнесу. Для стартового капіталу були задіяні одноразова виплата допомоги по безробіттю й власний капітал. 

Оформивши необхідні документи, взявши в оренду та облаштувавши приміщення, Сергій Володимирович почав займатися наданням ветеринарних послуг як на місці, так і з виїздом на дім по виклику. 

Мержвинський Олександр Миколайович до звернення до центру зайнятості працював помічником машиніста тепловозу у Локомотивному депо. Пропрацювавши 10 років на залізниці, зрозумів, що це – справа не всього його життя. Відчув приховані резерви, потенціал, котрий хотілося реалізувати, бажання бути корисним у більш серйозній справі… Почався пошук. Але для того, щоб знайти іншу роботу й, у першу чергу, зрозуміти, що вибрати й куди себе спрямувати, необхідно й час, і професійна консультація і порада. 

Такі міркування привели Олександра Миколайовича до центру зайнятості.
На допомогу прийшли спеціалісти центру. Визначили професійну спрямованість, дали рекомендації з питань перенавчання. Так з’ясувалося, що у Олександра Миколайовича яскраво виражені підприємницькі якості, які слід розвивати. Отримавши необхідні консультації спеціалістів центру, розробив та успішно захистив бізнес-план та тему: „Виготовлення пам’ятників, художнє оформлення, встановлення готових виробів, реставрація”. 

Чому саме виготовлення пам’ятників? Має здібності до малювання, бажання щось видумати (придумати), створювати щось нове. Кошти на створення бізнесу були надані центром зайнятості, також використав власні заощадження. Якісне надання послуг та помірні ціни дали змогу влитися в даний сегмент ринку. Звичайно, проблем у новій справі багато, проте він чітко бачить перспективу своєї роботи і відчуває впевненість у завтрашньому дні. 

Види економічної діяльності, якими займаються підприємці з-поміж колишніх безробітних, найрізноманітніші: перевезення пасажирів (Гоздецький Р.А., Тарасюк І.П.); експедитування міжнародних перевезень (Бешта І.Я.); торгівля (Луговський І.Л., Оксеньчук В.М.); відкриття фотоательє (Олексюк С.С.); комп’ютерні послуги (Белінська О.О., Тарасюк В.С.); бухгалтерські послуги (Потапчук І.В.); ремонт та пошиття одягу (Цьось О.О., Жарновська Т.В.). 

Заохочуючи безробітних до започаткування власної справи, центр зайнятості не тільки сприяє зайнятості безробітних, створенню в перспективі нових робочих місць, а й допомагає людям відкрити в собі творчий потенціал і реалізувати давні мрії.


Директор Ковельського міськрайонного
центру зайнятості О.П. Комісарук-Марчак

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa