Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
11-05-2010

Ковель: Ветерани – найпочесніші гості урочистостей до Дня Перемоги

65-ій річниці Великої Перемоги у Ковелі було приурочено ряд заходів.
Урочистості розпочались 7 травня ходою та мітингом-реквієм біля братської могили на міському кладовищі. Уже традиційно щороку ковельчани приходять на це священне місце, щоб вклонитись визволителям міста, вшанувати їх пам'ять. 


Понад 15 тисяч солдат і офіцерів віддали життя, визволяючи Ковель. Вони були різних національностей, різного віку, всіх їх чекали вдома на рідній землі. Вони знайшли спочинок у нас на Ковельщині. Золотими літерами на Меморіалі Слави викарбовано лише 1549 прізвищ визволителів міста. Серед них п’ять Героїв Радянського Союзу – Віктор Підколоднов, Володимир Смірнов, Гаврило Зеленський, Вадим Олійник, Чічіко Бенделіані. 

За загиблими була відслужена панахида духовенством УПЦ та УПЦ КП. 
 


Продовжилось відзначення Великої Перемоги в Народному домі «Просвіта» урочистими зборами та святковим концертом. Кожен ветеран Великої Вітчизняної війни отримав квіти та вітальну листівку від міського голови Сергія Кошарука. Також Сергій Дмитрович вручив десяти учасникам бойових дій годинники, які були виготовлені та придбані спеціально до свята. На них викарбовано герб міста Ковеля та напис «65 років Перемоги». 

Концертну програму підготували учнівські колективи міста. Кожен виступ вони присвятили славним переможцям, визволителям рідної землі. 

9 травня урочистою ходою пройшли ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники міста, представники установ та організацій, політичних партій, молодіжних організацій, громадськості міста від центральної площі до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг. 


Незважаючи на прохолодну дощову погоду, сотні ковельчани прийшли низько вклонитися воїнам-визволителям, які зі славою переможців повернулися з фронтових доріг, за те, що в пекельній боротьбі здобули для нас та прийдешніх поколінь право жити та розбудовувати на рідній землі свою державу.
У своєму виступі міський голова Сергій Кошарук підкреслив: «65 років відділяє нас від тих травневих днів 1945 року, коли відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни. Але рокам не підвладно применшити величний подвиг народу, який відстояв свободу, честь і незалежність своєї Батьківщини». 


Бойовими спогадами поділився ветеран Микола Корпачов. Подякували визволителям за їх подвиг: голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх, командир військової частини А 2042 Тимофій Єрохін, депутат міської ради Людмила Стахорська, учнівська молодь.

Учасники мітингу вшанували полеглих хвилиною мовчання. В ім’я пам’яті майбутніх поколінь про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни до вічного вогню лягли квіти.

У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки кращі аматорські колективи виступили на літній естраді зі святковим концертом, у якому взяв участь хор ветеранів війни і праці.

Для ветеранів було організовано святковий обід та солдатська каша.

У ці травневі дні у всіх навчальних закладах також відбулись зустрічі зі славними переможцями..
Пройшли урочистості на підприємствах, в установах, організаціях міста. Зокрема, тепло привітали та вручили матеріальну допомогу ветеранам у колективі Ковельського медичного територіального об’єднання, на залізниці, у міському відділі міліції.

                                                                                              * * *
До свята у місті Ковелі було сформовано 231 продуктовий набір. Їх отримали інваліди Великої Вітчизняної війни та учасники бойових дій. 

Ковельський міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa