Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
21-04-2010

За результатами «круглого столу»

У культурно-просвітницькому центрі відбулось засідання «круглого столу» на тему: „Система виборів до місцевих рад і принцип самоврядування: гармонія чи протиставлення". Співорганізаторами заходу виступили Українське юридичне товариство та Ковельський міський голова Сергій Кошарук. 


У роботі «круглого столу» взяли участь представники авторитетних громадських і наукових організацій, депутати та голови місцевих рад, експерти і громадські діячі з Ковеля та інших міст. Під час дискусії виступили відомі фахівці: голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко. 

Учасники обговорили проблемні аспекти законодавства про вибори місцевих рад, проаналізували наслідки використання пропорційної виборчої системи закритих списків для обрання органів місцевого самоврядування. 

Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут наголосив на тому, що громадськість глибоко стурбована діями українських політиків, які ведуть до згортання демократичних процесів. В першу чергу це стосується перенесення місцевих виборів на невизначений термін. Також пан Когут презентував учасникам круглого столу Заяву Мережі підтримки реформ щодо засад проведення місцевих виборів в Україні.

Директор з правових питань Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко проаналізував законопроекти, що стосуються проведення місцевих виборів, що знаходяться на розгляді у Верховній Раді України, дав оцінку перспектив можливих змін до виборчого законодавства.
Ковельський міський голова Сергій Кошарук презентував учасникам круглого столу власну ідею формування громадою списку кандидатів з числа авторитетних мешканців міста для участі у місцевих виборах. Пропозиції Сергія Дмитровича були підтримані і отримали схвальну оцінку присутніх. 

Голова Центру Політичного Аналізу та Виборчого Аналізу Михайло Наход акцентував увагу на закінченні конституційного терміну повноважень міських, селищних та сільських голів, а також депутатів місцевих рад та вказав на можливі правові наслідки відкладення місцевих виборів.
Учасники круглого столу підтримали наступну резолюцію: «Існуюча система виборчого законодавства до органів місцевого самоврядування часто слугує джерелом конфліктності у місцевих радах. Міські ради формуються за списками депутатів, коли виборці зазвичай голосують не за конкретних депутатів, а за партії чи блоки. Міські голови обираються окремо, на прямих виборах, і часто не мають жодного стосунку до партій і блоків, обраних до ради. Це породжує зайву конкуренцію за впливи та повноваження в органах місцевої влади.

Як результат ні депутати, ні міські голови не виконують своїх функцій у повній мірі. Подекуди місцеві ради паралізовані, відбуваються тривалі судові процеси за повноваження, ініціюються необов'язкові дочасні вибори. Громади позбавлені ефективної місцевої влади, страждає комунальне господарство, знижується добробут мешканців міст. 

Враховуючи низьку активність Верховної Ради України в питанні удосконалення чи змін до нормативних актів, що регламентують систему виборів органів місцевого самоврядування, виникає гостра потреба в самостійних ініціативах місцевих еліт виправити ситуацію. Одним зі шляхів подолання суперечки повноважень у міських радах, збільшення відповідальності місцевих депутатів перед громадами, підвищення рівня професіоналізму представників громади у радах, є добровільне «відкриття» виборчих списків для суспільного обговорення. 

Учасники «круглого столу» підтримують ініціативу представників ковельської громади з започаткування процедури широкого залучення мешканців міста до висування кандидатів у депутати від партій і блоків». 

Практично всі учасники круглого столу погодились, що наступні вибори до місцевих рад потрібно проводити на основі мажоритарної виборчої системи. Крім того експерти та представники територіальних громад висловили надію, що парламентські слухання на тему „Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад", що відбудуться 12 травня 2010 року, стануть кроком назустріч місцевим громадам. 

«Закон про місцеві вибори вимагає негайних змін», - на цьому наполягає і Асоціація міст України 

«Система виборів, яка діє сьогодні в Україні, не відповідає інтересам територіальних громад. Асоціація міст України неодноразово публічно заявляла, що вона вимагає повернення до мажоритарної виборчої системи. На місцях склалася парадоксальна ситуація: виборці не знають в обличчя свого депутата, а місцевий обранець захищає інтереси своєї партії, а не виборця.», - зауважує віце-президент АМУ з виконавчої роботи Мирослав Пітцик. 

Вже декілька років поспіль Асоціація домагається, щоб вибори до сільських, селищних і міських рад здійснювалися за мажоритарним принципом. 

Нагадаємо, що ще у 2005 році м. Києві на Всеукраїнських зборах представників місцевого самоврядування 5 тисяч делегатів одноголосно проголосували за відновлення мажоритарної системи на місцевих виборах. 

На жаль, голос територіальних громад не був почутий і всі настійливі звернення проігноровані Верховною Радою України, всупереч тому, що всі лідери парламентських фракцій неодноразово публічно висловлювалися за повернення до мажоритарної системи на місцевих виборах. 

Через пропорційну систему виборів більшість міських рад залишилися без представництва в обласних радах, не кажучи вже про ВР України. Всім також відомі випадки, коли майже половина, а то і більше депутатів деяких міських рад взагалі не проживають на території населеного пункту. Це ж стосується і депутатів, які не закріплені за певним округом, а значить просто не знають про його проблеми. 

Тож одна з найбільших проблем місцевого самоврядування вбачається в заполітизованості рад, що неодмінно спричиняє неефективність роботи. 

Отже, АМУ залишається вірною своїй позиції та пропонує внести зміни до законодавства про місцеві вибори, передбачивши при цьому: 
- одночасне проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів; 
- проведення виборів депутатів місцевих рад всіх рівнів за мажоритарною виборчою системою. 

Міськвиконком

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa