Візитівка міста  Історія  Символіка  Фотогалерея  Міста-партнери
  Міська громада       Економіка міста       Міська інформація
        Громадські організації
        Політичні партії
        Релігійні центри міста
        Духовність
        Соціальні служби
        Видатні земляки
          Економічний розвиток міста
        Міський бюджет
        Фінансові установи
        Основні підприємства
        Інформація для підприємців
        Пропозиції для інвесторів
          Міський голова
        Міськдовідка
        Дозвільний та інформаційно-сервісний центр
        Засоби масової інформації
        Мапа мiста
        Міський форум
           
     МІСЬКІ НОВИНИ
20-04-2010

Сергій Кошарук звітує перед громадою

14 квітня в Народному домі «Просвіта» Ковельський міський голова Сергій Кошарук виступив із щорічним звітом перед громадою. На початку виступу міського голови присутні переглянули відеосюжети про знакові події, які відбулися в місті за останні роки. 

СЕРГІЙ КОШАРУК звітував про свою роботу на посаді міського голови за чотири роки, говорив про плани на майбутнє. Виступ доповнювали слайди. 


— Чотири роки тому ковельчани довірили мені почесну і водночас відповідальну посаду. З того часу я повністю присвятив себе міському господарству: пошуку інвестицій, розбудові інфраструктури, підтримці соціальних програм, розв’язанню сотень і тисяч дрібніших проблем нашого міста, — розпочав свій виступ Сергій Дмитрович і продовжив: 

— Готуючи передвиборну програму у 2006 році, я, передусім, пропонував шляхи вирішення найактуальніших проблем міста на той час. Окрім того, життя ставило перед нами безліч інших завдань, які вирішуємо у щоденній рутинній праці. Ми виконали більшість пунктів програми, яку ковельчани підтримали у 2006 році. 

Звичайно, є питання, вирішення яких потребує тривалішого періоду. Непростим видався минулий рік. Втім, нам вдалося втриматися, а десь навіть і наперекір негативній кон’юнктурі, продовжувати розвиток. Суттєве значення мав запас міцності, який ми підготували у попередні роки. 

Сергій Кошарук зауважив, що бюджет Ковеля протягом останніх чотирьох років стабільно зростав. Якщо у 2006 році доходи місцевої казни становили 80 мільйонів гривень, то у 2008 році місто у своєму розпорядженні мало вже 150 мільйонів гривень. 

Наповненню бюджету сприяло впорядкування стосунків влади з господарниками та підприємцями міста, інвентаризація землі та майна міської комунальної власності. Збільшено надходження від продажу майна та вільних земельних ділянок. Депутати підтримали ініціативу міського голови і міська рада вільну землю для підприємницької діяльності почала продавати тільки на аукціонах.

Впродовж чотирьох років місто отримало від аукціонів, конкурсів та викупу земель понад 20 мільйонів гривень. Лише у 2008 р. на аукціонах громада заробила близько 10 мільйонів гривень.
Криза внесла свої корективи у наповнення казни. У 2009 році темпи зростання знизилися, однак бюджет міста все одно зріс у порівнянні з «докризовим» 2008 роком більш, ніж на 10 мільйонів гривень і становив 162 мільйони гривень. 

                                                                           l 

Як і вся держава, Ковель відчув спад та уповільнення економічного розвитку в основних галузях економіки: промисловості, будівництві, транспорті, зовнішній торгівлі. Однак завдяки наполегливій праці працівників трудових колективів можна відзвітувати – міський бюджет по доходах загального і спеціального фондів виконано на 103 відсотки до річного бюджетного призначення. 

У Ковелі забезпечується виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ з врахуванням підвищень в повному обсязі та в установлені терміни. Вчасно і в повному обсязі проводяться розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги.
За рівнем заробітної плати Ковель посідає друге місце в області. 

Міський голова наголосив, що завдяки плідній співпраці з столичними очільниками з Державного бюджету в інфраструктуру міста в останні роки вдалося залучити понад 7,5 мільйона гривень. Ці кошти використано на очищення водосховища, реконструкцію котелень, заміну теплових мереж, реконструкцію об’єктів управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ковеля. Вдалося забезпечити ресурсами реконструкцію приміщень закладів освіти, медицини, культури. 

У непростий 2009 рік у Ковелі збережено місцеві соціальні програми: доплати до пенсій грома¬дянам окремих категорій, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, реабілітованим громадянам, сім’ям загиблих в Афганістані. 

Надано пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги інвалідам І та ІІ груп по зору; на виплату стипендій обдарованим учням; виплату грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Торік при культурно-просвітницькому центрі відкрито муніципальну аптеку. Медичні препарати тут можна придбати за вигідними цінами, а громадянам пільгових категорій надається знижка 5-10 відсотків. 

Міський голова відзначив, що у 2009 році в місті зроблено все, аби забезпечити громаду найнеобхіднішим: теплом, водою, електроенергією та газом. Під особливою опікою мера найважливіші для міста об’єкти: медичні та освітні заклади. Окремо Сергій Дмитрович відзначив, що опалювальний сезон 2009-2010 років завершується без серйозних аварій та нарікань ковельчан. 

                                                                       l 

Невід’ємна складова комфортного проживання в місті – благоустрій, чистота наших вулиць. Над цим щоденно та самовіддано працюють комунальні підприємства. 

— Вже давно в Ковелі гостро постало завдання розширення міського полігону твердих побутових відходів. Розпочато роботи з будівництва третьої черги полігону твердих побутових відходів. Я особисто докладаю чимало зусиль для озвучення нашої пропозиції потенційним інвесторам, які працюють у сфері поводження із сміттям. 

Нині вже є попередні домовленості з волинським інвестором щодо будівництва сміттєпереробної лінії, а згодом — запровадження сміттєпереробки. Також домовилися з польськими колегами про подання спільного проекту в рамках європейської програми транскордонного співробітництва, — сказав виступаючий. 

Сергій Дмитрович констатував, що за чотири роки чимало зроблено в питанні боротьби з підтопленням. Постійно вживаються профілактичні заходи з водовідведення. Зокрема, тільки торік проведено реконструкцію мереж водовідведення на 12 вулицях. Влада і надалі планує відновлювати цілісну водовідвідну мережу міста. 

— У порівнянні з багатьма іншими містами регіону і України, Ковель забезпечує задовільну якість покриття доріг у місті. Ми постійно працюємо над цим питанням, хоча потреби міста у ресурсах на ремонт доріг у кілька разів перевищують можливості місцевого бюджету. У 2008 році в Ковелі проведено реконструкцію і поточний ремонт доріг майже на 40 вулицях. У минулому році нам вдалося провести ремонт дорожнього покриття на вулицях Шевченка, Грушевського. 

Цьогорічна зима добряче «попрацювала» над нашими дорогами. А тому з початком потепління чотири бригади займаються ямковим ремонтом, ведеться грейдерування вулиць, підсипка ґрунтом і щебенем, — сказав С. Кошарук. 

Команда міського голови провела результативні переговори з Європейським Союзом. Разом з нашим містом-партнером Холмом Ковель бере участь у спільному транскордонному проекті, що передбачає за кошти ЄС провести капітальний ремонт вулиці Володимирської. 

                                                                      l
Щодо будівництва поліклініки, яке обговорюється десятиліттями, Сергій Кошарук відзначив, що питання вдалося зрушити з місця. 

— По-перше: ми підготували земельну ділянку для будівництва у центрі міста поруч з нашою лікарнею. 

По-друге: розробили проектну документацію, отримали всі необхідні погодження та дозволи для будівництва, зменшили кошторисну вартість з 67 до 42 мільйонів гривень, передбачивши будівництво у дві черги. 

По-третє: оголосили спорудження поліклініки громадським будівництвом, активізували городян, розпочали будівництво та звели фундамент. 

Однак міський голова зауважив, що обіцяних і таких очікуваних коштів з Державного бюджету для будівництва поліклініки Ковель поки не отримав. 

Сергій Кошарук також розповів про головні досягнення та ефективні заходи у сфері енергозбереження, в галузі будівництва, медицини, освіти, культури, спорту. Торкнувся він і співпраці з громадськими організаціями, молоддю, містами-партнерами. 

                                                                          l
 
Після свого виступу Сергій Кошарук запросив ковельчан до відвертої розмови у формі діалогу. На його адресу надійшло чимало усних та письмових запитань. Однією з нагальних проблем, що хвилює городян, — облаштування та ремонт міських доріг. 

— На вулиці Черняховського погана дорога. Є проблема із рухом маршрутних автобусів. Що планується зробити для поліпшення проїжджої частини? 

— Спочатку нам треба провести там водовідведення. Бо без цього будь-які вкладені кошти будуть використані марно та неефективно. (Роботи на цій вулиці розпочато, дорога вимощена щебенем, — авт.). 

— На вулиці Театральній навпроти нічного клубу «Кіно» відсутній тротуар, через що мокро і брудно. 

— У нас є хороша співпраця з власником торгового центру, про який йде мова. До речі, дитячі май¬данчики навколо споруджено за його кошти. Це — хороший при¬клад того, наскільки під¬приємці соціально спрямовані, відповідально підходять до влаштування свого бізнесу. 

Думаю, що ми спільно попрацюємо і продовжимо благоустрій на цій території. Частину роботи вже зроблено в минулому році. 

— Сергію Дмитровичу, ми – перевізники. У нас є проблема з надання послуг по перевезенню пасажирів по вулицях Старицьких, Окружній. Тиждень тому на вулиці Окружній проводили ремонтні роботи. Чи передбачається продовження ремонту на згаданих вулицях? 

— Так, будемо продовжувати роботи на цих вулицях. Я постараюся, щоб хоча б щебенем ці вулиці в цьому році були вимощені. 

— Де найближчим часом в місті планується ремонт доріг? 

— Найперше, хочу сказати щодо стратегічних вулиць. Ми маємо завершити в цьому році ремонт вулиці Шевченка і продовжити його на вулиці Грушевського. В планах — вулиці Гвардійська, Перемоги, де теж спочатку треба забрати воду. Ми домовилися з мешканцями попрацювати спільно. 

— Сергію Дмитровичу, жителі вулиці Загородньої хочуть знати, чи буде проведено ремонт дороги, адже ця вулиця розвантажує центр міста? 

— Я дам доручення, щоб розробили заходи для того, щоб ми і Загородню вулицю включили в план ремонтних робіт (облаштування щебенем). Все, що встигнемо зробити в цьому році з огляду на фінансування, ми зробимо. 

— З Вами неодноразово обговорювалось питання щодо водовідведення по вулицях Березовського, Гвардійської, Дунаєвського, Перемоги. Зараз є виготовлений проект на влаштування мережі каналізації житлових будинків названих вулиць. Чи буде допомога на це з боку міської влади? 

— Мешканці згаданих вулиць виступили співфінансистами цього заходу, і тому ми просто зобов’язані в першу чергу проводити роботи саме тут. Я буду відстоювати цю позицію на депутатській комісії, коли прийматиметься бюджет на 2010 рік. Треба в цьому році питання довести до кінця. 

— Як ви ставитеся до змін виборчого законодавства в частині повернення «мажоритарки»? 

— З цього приводу триває багато дискусій як на всеукраїнському, так і на регіональних рівнях. Моє особисте бачення — треба взяти усе краще від мажоритарної і пропорційної систем виборів. У нас дієва міська рада, нам вдається вести спільну роботу, основні моменти якої я сьогодні озвучив. 

Але разом з тим на наступні вибори я буду робити все можливе, щоб планку вимог до кандидатів в депутати поставити ще вище. Мені б дуже хотілося, щоб наші депутати і нинішньої, і наступної каденції характеризувалися як люди слова. Також хочеться зробити все, щоб кожен ковельчанин міг персонально обирати того чи іншого кандидата.

— Чи є в планах міської влади вирішити питання загальноміського санвузла в парку, де знаходиться меморіал Слави? 

— У свій час цей об’єкт був проданий, і у нас з підприємцями не завжди спостерігається конструк¬тивна робота. Будемо проси¬ти, вимагати у підприємця, щоб зобов’язання щодо загальноміських потреб були виконані. 

— Коли на кладовищі будуть благо¬устроєні під’їзні доріжки? Зокрема, у секторі 15 вже давно утворилася калюжа протяжністю в десяток метрів. У баюрі не висихає вода, великий сміттєвоз постійно обляпує пам’ятники. Це тільки додає болю людям. Невже цього не бачать працівники КП «Добробут», адже подібні дороги є й в інших секторах? 

— Я дам доручення перевірити цю ситуацію і виправити. 

— Сергію Дмитровичу, Ви підтримуєте молодь Ковеля, відремонтували пологовий будинок, відкрили садочок. Та потрібно ще зробити гарний РАГС для молодят. 

— Сприймаю це зауваження як завдання і особисто беруся за його виконання. Будемо готувати план заходів, щоб зробити в Ковелі гарний РАГС. 

— Шановний голово, Вас пов’язують з нічним магазином «Явір». Ви що, не можете його закрити?
— Я особисто знаю підприємців, які там працюють. І оскільки постає таке питання, я їх буду просити, щоб переорієнтували свою діяльність. Я б, наприклад, хотів би купувати там хороші іграшки для дітей. Буду переконувати і просити, щоб вони прислухалися до прохання ковельчан. 

— Відомо, що 2010-й рік оголошено роком ветеранів. У зв’язку з цим хочу запитати: чи буде ходити автобус на «дачі»? Бо «маршрутки» перевозять невелику кількість пасажирів. 

— У п’ятницю, 23 квітня, починають курсувати такі автобуси, як це було організовано нами спільно з підприємцями минулого року. Поки ми не маємо комунальних великих автобусів, тому просимо допомоги в підприємців, з якими маємо порозуміння. 

— У скільки разів піднялася плата за комунальні послуги за час Вашого перебування на посаді міського голови? 

— Ми обов’язково порахуємо, у скільки разів і коли були збільшені комунальні послуги. Але треба розуміти й наступне. 

Мабуть, найбільше по кишені усіх нас «б’є» плата за тепло взимку. Але як мінімум 75 відсотків складової цієї послуги – ціна на газ. Адміністративна складова, на яку ми можемо впливати, складає відсотків п’ять. 

— Хочу подякувати за облаштування в Ковелі пішохідних з’їздів для людей на колясках. А чи буде розмітка в місті? Бо не можна нормально під’їхати до ринку. 

— Всі зусилля спочатку були спрямовані на проведення ямкового ремонту вулиць. Буду старатися зробити все, щоб найближчим часом розмітка на вулицях була. 

В ході діалогу з міським головою, голова правління громадської організації «Реабілітаційний центр» Наталія Славікова подякувала за нове приміщення для цього центру («Реабілітаційному центру» передано частину приміщення дитячого садка «Веселка», — авт.), висловила сподівання на подальшу підтримку організації. 

Слова вдячності адресувала Сергію Кошаруку і директор Ковельського культурно-просвітницького центру Олена Вальчук, яка вручила йому Подяку центру. 

Подякували міському голові і мешканці будинку по вулиці Залізничній, 2 за збудовану для будинку котельню. 

Ковельчанка Євдокія Денисюк передала від пенсіонерів-дачників Ковеля щирі слова вдячності за те, що вони чотири роки користуються безкоштовним проїздом на свої дачні масиви. 

Ковельчанин Володимир Кравчук виступив із пропозицією звернутися у відповідні органи про надання тренеру Ковельського відділення обласної ДЮСШ інвалідів Валерію Дружиновичу звання Заслуженого тренера України і Почесного громадянина Ковеля. 

До міського голови надійшли й інші запитання, відповіді на які він пообіцяв опублікувати у газеті «Вісті Ковельщини». 

Звіт Ковельського міського голови Сергія Кошарука за чотири роки роботи та задекларовані плани на цей та наступні роки учасники зібрання підтримали та схвалили. 

Бажаючі отримали буклети під назвою «Сказано і зроблено Сергієм Кошаруком» із звітом про виконання передвиборної програми 2006 року та диск, на якому зібрано окремі відеоматеріали з життя нашого міста. 

Зустріч завершилася чудовим концертом гостей з Луцька. Ковельчани дружними оплесками зустрічали естрадний оркестр «Мегаполіс» та гурт «Чорні черешні». Професійне виконання світових джазових хітів, українські пісні залишили гарний спогад у вдячних глядачів. 

Світлана Ляшук 
газета "Вісті Ковельщини"

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
   Гуманітарна сфера
  Освіта та наука
  Охорона здоров'я
  Культура
  Історичні пам'ятки
  Спорт
   Сервіс та відпочинок
  Торгівля
  Транспорт
  Готелі
  Туризм
  Ресторани/кафе/бари
Українські міста
в Інтернеті


Громадська організація
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
TyTa